X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska wśród najmniej innowacyjnych krajów Unii

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 07:40
Obok Bułgarii, Rumunii i Łotwy, nasz kraj należy do najmniej innowacyjnych spośród wszystkich w UE -wynika z najnowszego raportu KE.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

 

W latach 2008-2012 wskaźnik innowacyjności we Wspólnocie rósł najwolniej w Grecji, na Cyprze i właśnie w Polsce. W badaniu eksperci z Komisji wzięli pod uwagę 24 czynniki, w tym m.in. wysokość wydatków publicznych na badania i rozwój czy inwestycje prywatnych firm. Jednak zdaniem Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek tak źle nie jest. Wszystko zależy od sposobu w jaki zadaje się pytania przedsiębiorcom. Wiele firm bowiem wprowadza nowe produkty, usługi czy poprawia użyteczność dotychczasowych produktów.

-Wiele rzeczy się dzieje jeżeli chodzi o innowacyjność. Natomiast przedsiębiorstwa nie ujawniają swoich nakładów na prace związane z badaniami i rozwojem, i też nie pokazują wszystkich swoich wydatków na innowacje ponieważ nasze regulacje dotyczące rachunkowości mówią o tym, że mogę wpisać w koszty wydatki związane z badaniami prowadzonymi w firmie, związane z innowacjami w momencie kiedy je przygotowuję. Dopiero wtedy, kiedy ta innowacja została wdrożona do praktyki i mam z niej przychody, czyli nie mogę włożyć w koszty czegoś co jeszcze nie wygenerowało mi przychodów. I to powoduje, że przedsiębiorcy myśląc racjonalnie nie definiują tych wydatków, które czynią na prace badawczo-rozwojowe, które czynią na innowacje, jako właśnie wydatki na innowacje i prace badawczo -rozwojowe, tylko mówią o tym, to są normalne nasze inwestycje, normalne nasze wydatki. Stąd oczywiście we wszelkich rankingach, w których używa się takich twardych danych, my wydajemy bardzo niewiele.

 

Więcej na ten temat na antenie radiowej Jedynki po godzinie 16.00

 

Projekt powstaje we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej:

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak