X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Coraz droższe waluty

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 09:11
Poprzedni tydzień był najgorszy w tym roku na giełdach naszego regionu, na wartości traci złoty. Czy w te wakacje jest jeszcze szansa na tańsze waluty?
Audio
Coraz droższe waluty
Foto: sxc.hu/CC


 W ubiegłym tygodniu aż 10% stracił warszawski indeks największych spółek WIG 20, jeszcze bardziej traci polski złoty, bo kilkanaście groszy w stosunku do najważniejszych walut. Powód takich przecen na rynkach to słowa szefa Amerykańskiej Rezerwy Federalnej; Ben Bernanke zapowiedział w środę zakończenie operacji skupu aktywów za nowo drukowane dolary. Koniec dopływu taniej gotówki skłonił inwestorów do wycofania się z bardziej ryzykownych aktywów, czyli w praktyce spadki na giełdach i osłabienie m.in. złotego.
Czy osoby planujące zagraniczne wakacje tego lata mogą jeszcze liczyć na tańsze dewizy?

Zdaniem analityka Domu Maklerskiego TMS Brokers - Marka Wołosa, szanse na to są niewielkie. Słabość złotego to nie jest coś wyjątkowego, raczej wszystkie waluty krajów europejskich od Węgier aż po Turcję sporo tracą na wartości. Dopóki na naszym rynku znowu nie pojawi się interwencja Narodowego Banku Polskiego, to złoty będzie tracił na wartości, zwłaszcza wobec dolara.

Teraz za 1 dolara płaci się 3,30 zł, przed tygodniem 3,18. 1 euro kosztuje 4,36 zł, 1 frank szwajcarski 3,55, a funt 5,11 zł.

Przygotował Krzysztof Rzyman

Więcej na ten temat na antenie Jedynki w audycji ekonomicznej o godzinie 16.25.

Projekt powstaje we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej:

''

Zobacz więcej na temat: dewizy euro NBP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak