X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inflacja na rekordowo niskim poziomie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 09:47
Dzisiaj poznamy prognozy NBP dotyczące wzrostu gospodarczego i inflacji do roku 2015. W maju tego roku ceny towarów i usług były zaledwie o 0,5 proc. wyższe niż przed rokiem i o 0,1 proc. niższe niż w kwietniu.
Audio
Wykres
WykresFoto: SXC


Inflacja jest najniższa od 7 lat i – jak mówi Mateusz Szczurek z ING Banku Śląskiego – jeszcze długo pozostanie na niskim poziomie. Jesteśmy w świecie niewielkiego wzrostu cen. Polacy nie są zbyt chętni, by kupować. Gospodarstwa domowe nie konsumują, firmy nie inwestują, sektor publiczny nie może tak inwestować, jak inwestował w 2009, 2010 czy 2011 roku i tym samym, jeśli nie ma popytu to też nie ma presji na wzrost cen. Jeżeli do tego dołożymy dość wolny wzrost gospodarczy na świecie, a więc niższe ceny surowców, uspokojenie na rynkach żywnościowych, to mamy sytuację – z punktu widzenia konsumenta – komfortową, bo inflacji nie ma wcale.

Przygotowała Sylwia Zadrożna

Więcej na ten temat na antenie Jedynki w audycji ekonomicznej o godzinie 16.25.

Projekt powstaje we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej:

''

Zobacz więcej na temat: inflacja konsument NBP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak