X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bezpieczne banknoty w naszych portfelach

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 10:36
W przyszłym roku, po 19 latach od wprowadzenia nowych banknotów Narodowy Bank Polski zaprezentuje ich poprawione wersje. Nie chodzi jednak o szatę graficzną, a o zabezpieczenia.
Audio

– Potrzeba ulepszenia banknotów wynika z postępu technologicznego. Wszystkie banki na świecie, co kilka, kilkanaście lat modernizują zabezpieczenia. W Polsce unowocześnione zostaną zabezpieczenia na czterech nominałach: na 10, 20, 50 i na 100 złotych. Na banknocie o nominale 200 złotych na razie nie będą zmieniane – tłumaczy Przemysław Kuk z NBP.

Nowe, udoskonalone banknoty mają trafić do obiegu w kwietniu przyszłego roku. Ich wprowadzenie nie będzie oznaczać utrudnień ani dla konsumentów, ani dla handlowców uspokaja Przemysław Kuk. – Oczywiście każdy będzie musiał się nauczyć tych wszystkich zabezpieczeń. Część jednak zostanie stara, dotychczasowa, a tylko część będzie zmodernizowana, będą dodane nowe. Jednak jeśli chodzi o obrót detaliczny pieniędzmi, banknotami –  to tutaj żadnej rewolucji nie należy się obawiać.

Do tego tematu wrócimy na antenie Radiowej Jedynki w popołudniowym magazynie gospodarczym – o nowej porze,  czyli po 16.40.

Krzysztof Rzyman

Projekt powstaje we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej:

''

Zobacz więcej na temat: bezpieczeństwo NBP pieniądze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Banknoty będą lepiej zabezpieczone

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 07:40
W kwietniu przyszłego roku do obiegu trafią banknoty z nowymi zabezpieczeniami, ale znaki graficzne nie zmienią się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe zabezpieczenia banknotów

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 16:30
Narodowy Bank Polski w kwietniu przyszłego roku planuje wprowadzić nowe zabezpieczenia polskich banknotów. Będzie to pierwsza zmiana od 18-tu lat.
rozwiń zwiń