X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie firmy za mało wydają na badania i rozwój

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 09:02
W tej chwili ich nakłady na ten cel stanowią zaledwie 0,8% PKB. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce ten wskaźnik podwoić.
Audio
  • Polskie firmy za mało wydają na badania i rozwój
Polskie firmy za mało wydają na badania i rozwój
Foto: Glow Images/East News

W 2020 roku miałby on wynieść 1,8%, a to za sprawą środków unijnych z nowego wieloletniego budżetu. Pieniądze tym razem trafią nie do uczelni, a do firm wprowadzających innowacje. Jak podkreślają eksperci, najpierw trzeba jednak spowodować, żeby polscy przedsiębiorcy chcieli wykorzystywać dokonania krajowych naukowców zamiast kupować zagraniczne rozwiązania. Jak to zrobić?

Zdaniem prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – prof. Elżbiety Mączyńskiej, należałoby zacząć od powołania specjalnych swatek. – Swatek, czyli instytucji, które potrafią łączyć bujających w obłokach naukowców z rzeczywistością gospodarczą. Poza tym, istotne są też bodźce podatkowe.

Do tego tematu powrócimy w popołudniowym magazynie gospodarczym po godzinie 16:40. Naszym gościem będzie Minister Rozwoju Regionalnego - Elżbieta Bieńkowska.

Przygotował Krzysztof Rzyman

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak