Lato z Radiem 2022. W duchu jedności i solidarności!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 14:11
"Mamy siebie – pochwalmy się Polską" - pod tym hasłem 21 czerwca w Programie 1 Polskiego Radia rusza 51. "Lato z Radiem". Pierwszy dzień lata tradycyjnie rozpocznie się sygnałem "Polki Dziadek". Podczas tegorocznych wakacji słuchacze mogą liczyć na dodatkowe aktywności, konkursy oraz znaną już trasę reporterską. Audycji będzie można słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00.
Agnieszka Kunikowska i Roman Czejarek podczas konferencji prasowej zapowiadającej Lato z Radiem 2022
Agnieszka Kunikowska i Roman Czejarek podczas konferencji prasowej zapowiadającej "Lato z Radiem" 2022Foto: Wojciech Kusiński/PR

Pamięć o Ukraińcach

W tym roku radiowa Jedynka stawia na jedność Polaków i solidarność z ukraińskimi uchodźcami. Motywem przewodnim wakacyjnej akcji "Lata z Radiem" będzie hasło "Mamy siebie – pochwalmy się Polską". W związku z tym Jedynka pokaże m.in., jak spędzają wakacje nasi najmłodsi goście z Ukrainy.

– Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy i pokazać nasz kraj, najczęściej nieznany, ogromnej rzeszy uchodźców z Ukrainy. Pragniemy zwrócić uwagę na to, jak ważne są wzajemny szacunek, spokój, bezpieczeństwo. Jak na co dzień dostrzegać i doceniać małe rzeczy, które budują międzyludzkie relacje i tworzą naszą wspólnotę – mówi Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.

Dziewięć miast na trasie

Tradycyjnie "Lato z Radiem" poprowadzą: Sława Bieńczycka, Roman Czejarek, Agnieszka Kunikowska, Joanna Racewicz i Daniel Wydrych. W tym roku po raz pierwszy, w roli prowadzącego, usłyszymy także Macieja Kurzajewskiego.

Jak co roku, nasi reporterzy wyruszą w trasę i odwiedzą dziewięć miast: Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę, Myślenice, Sieradz, Stegnę, Legnicę oraz Jakuszyce. Podczas pikników Lata z Radiem na słuchaczy czekają specjalne atrakcje i niespodzianki, konkursy z nagrodami i możliwość spotkania z prowadzącymi audycje.

– Zabierzemy naszych słuchaczy na wycieczki do miast, które mają szczególne znaczenie dla znanych postaci. Pisarze, aktorzy, muzycy opowiedzą nam o swoich ulubionych miejscach, pokazując również tę najnowszą, jeszcze niezapisaną historię wsi, miast i miasteczek, które są otwarte na nowych mieszkańców – tłumaczy Marcin Kusy.

Liga Superbohaterów, konkursy i zabawy

Wojna na Ukrainie pokazała, jak wielkie serca mają Polacy, dlatego jednym z elementów trasy reporterskiej będzie "Liga Superbohaterów". Plebiscyt ten służy ukazaniu osób, które pomagają innym, robiąc to zupełnie bezinteresownie. Na stronie Jedynki znajdzie się specjalny formularz, który należy wypełnić, aby zgłosić swoją propozycję. Zespół "Lata z Radiem" nagrodzi Superbohaterów specjalnymi nagrodami.

Jedynka zaprasza również do wzięcia udziału w konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla całych rodzin. Chętni zmierzą się z zagadkami słownymi w popularnych "Skojarzeniach" oraz będą mogli sprawdzić swoją uważność w konkursie "Koszyk". Akcja "Polskie Lato z Radiem" to zabawa w mediach społecznościowych, w której uczestnicy będą musieli zrobić zdjęcie, na którym utrwalony zostanie widok bądź miejsce na terenie Polski z widoczną nazwą miasta bądź miejscowości.

Do kolekcji wakacyjnych pamiątek słuchaczy "Lata z Radiem" trafi tegoroczna maskotka – ryś. 


Posłuchaj
03:33 Jedynka LzR Piotrowska.mp3 Na konferencji prasowej przed "Latem z Radiem" 2022 była Dorota Piotrowska (W samo poludnie/Jedynka) 

Czytaj także:

Lato z Radiem 2022 Lato z Radiem 2022

materiały prasowe/pg

Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem

Czytaj także

Mobile Trends Awards 2021. Nominacja dla aplikacji radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 17:50
Polskie Radio otrzymało trzy nominacje do Nagród Mobile Trends Awards 2021. W jednej z kategorii nominowana jest aplikacja radiowej Jedynki. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Od 11 lat kapituła konkursu nagradza firmy, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyjątkowe lektury Lata z Radiem". Trwa drugi etap zabawy Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 10:56
W piątek, 29 kwietnia, w audycji "Cztery pory roku" wystartowała wyjątkowa zabawa. Słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia proponujemy wybór lektury "Lata z Radiem". W poniedziałek (13 czerwca) ruszył drugi etap.
rozwiń zwiń