Technika jazdy

Upadki uczą

Upadki uczą

Każdy z uczących się jeździć na nartach ma inną sprawność fizyczną, a narciarstwo to sport wymagający.

Zrób to sam

Zrób to sam

Z czego można zrobić deskę snowboardową? To zależy tylko od fantazji konstruktora. Okazuje się, że ta nie zna granic i pomysłowość ludzka jeszcze wiele razy nas zaskoczy.

Kurs nauki jazdy na nartach SITN

Kurs nauki jazdy na nartach SITN

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego przedstawia kurs nauki jazdy na nartach. Tylko na stronach narty.polskieradio.pl możecie uczyć się od najlepszych instruktorów w Polsce.

Dobra szkoła

Dobra szkoła

Skąd masz wiedzieć, jak znaleźć dobrego instruktora narciarstwa. Czy szkoła narciarska, która rozwiesza swoje banery w stacji, do której właśnie przyjechałeś ma licencję i jej instruktorzy potrafią jeździć na nartach i w dodatku uczyć?

Kurs nauki jazdy na nartach

Kurs nauki jazdy na nartach

Każdy zawodnik ma swój specyficzny styl jazdy na nartach. Wygrywa ten, którego styl jest najszybszy. Bode Miller uczył się jeździć na nartach sam. Teraz wygrywa prawie wszystko, co można wygrać.

Zanim zapniesz narty

Zanim zapniesz narty

Rozgrzewka przed zjazdem jest jak mycie zębów. Nikt tego nie lubi, ale każdy powinien to zrobić. Narty wymagają od organizmu ogromnego wysiłku i zmuszają go do akceptowania wielkich przeciążeń. Dlatego warto się trochę rozciągnąć.

Poranna gimnastyka

Poranna gimnastyka

Przed pierwszym zjazdem zrób przysiad. Potem kilka wymachów ręką prawą i lewą. Rozciagnij ścięgna i uruchom stawy - czyli jak rozgrzać się przed jazdą. Rozgrzewkę prowadzi dr Rafał Wołk

Czas na narty

Czas na narty!

Zobacz jak piękne może być narciarstwo. To nie tylko sport, to kontakt z naturą, adrenalina i doskonały sposób na utrzymanie kondycji zimą, gdy inne sporty muszą czekać na lepszą pogodę.