W Beskidach wciąż dobre warunki dla narciarzy

PAP
Aneta Hołówek 13.01.2011

Dobre warunki narciarskie utrzymują się - pomimo ocieplenia - w wielu ośrodkach w Beskidach. W czwartek było pochmurno. W niektórych miejscach padał śnieg. Termometry pokazywały temperaturę nieznacznie powyżej zera.

W ośrodku Pilsko w Korbielowie zjeżdżać można od godziny 8.00 do 20.00. Czynne są wyciągi: I z Korbielowa Kamiennej na Solisko, a także II i IV z Soliska na Buczynkę. Otwarte są dośnieżane trasy z Soliska do Kamiennej oraz z Buczynki do Soliska. Warunki są dobre.

W ośrodku COS w Szczyrku zjeżdżać można ze Skrzycznego trasą FIS. Funkcjonuje wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne.

Na trasach w ośrodku narciarskim Czyrna-Solisko leży od 10 do 100 cm śniegu. Warunki na trasach dośnieżanych są dobre i bardzo dobre. W nocy temperatury spadają poniżej zera, dzięki czemu w godzinach porannych śnieg jest zmrożony. Pod koniec dnia staje się rozmiękły. Otwarte są trasy w rejonie Hali Skrzyczeńskiej, Suchego, na Pośrednim i Solisku, gdzie trasa jest oświetlona.

Dobre warunki utrzymują się na Przełęczy Salmopolskiej między Szczyrkiem a Wisłą.
W rejonie Ustronia nadal zjeżdżać można trasą czerwoną na Czantorii na całej jej długości. W Wiśle narciarze skorzystają z obu tras na Stożku. W czwartek padał tam śnieg. W Soszowie zjechać można trasami 1 i 2, gdzie śniegu jest około 45 cm. Bardzo dobre warunki są na Złotym Groniu w Istebnej.

Na Żarze w Międzybrodziu Żywieckim otwarte są: trasa główna i Polana. Leży tam do 60 cm śniegu. W Zawoi na Mosornym Groniu śniegu leży 30-50 cm śniegu. Warunki są dostateczne. Otwarte są też wyciągi Baca i Wojtek. Na stokach leży tam do 50 cm śniegu.

ah