Kurs nauki jazdy na nartach

Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 23.12.2010
Kurs nauki jazdy na nartach
foto: fot. Wikipedia, domena publiczna

Każdy zawodnik ma swój specyficzny styl jazdy na nartach. Wygrywa ten, którego styl jest najszybszy. Bode Miller uczył się jeździć na nartach sam. Teraz wygrywa prawie wszystko, co można wygrać.

Bode Miller jest genialnym samoukiem. Jeździ na nartach inaczej niż pozostali zawodnicy. Potrafi spędzić noc w dyskotece, rano założyć narty i wygrać zawody pucharu świata. Przynajmniej tak opisują jego sportowe życie media. Jak jest prawda, wie tylko on sam. Faktem jest, że w narciarskim świecie jest "celebrytą". Co nie przeszkadza mu być genialnym narciarzem.

Ale mało kto wie, że do swoich sukcesów doszedł niezwykle ciężką pracą. Sam talent nie wystarczy, potrzebny jest jeszcze morderczy trening. Tak morderczy, że często na dyskotekę nie ma już sił.

Oto kolejny film z kursem nauki jazdy na nartach. Jeśli chcesz poczuć prawdziwą, niesamowitą przyjemność z jazdy - ćwicz. Upadaj i podnoś się. W górę i w dół. Obiecujemy "krew, pot i łzy", ale nagroda jest wielka. Kiedy poczujesz, że żaden stok nie jest dla Ciebie za stromy, a deszcz, śnieg, wiatr czy mgła tylko dostarczają Ci więcej adrenaliny, to znaczy, że jesteś prawdziwym narciarzem. Prawdziwym "rock'and'rollowcem". Prawdziwym człowiekiem czującym, czym jest "easy livin".

Andrzej Szozda

Najczęściej czytane