Kurs nauki jazdy na nartach SITN

Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 23.12.2010
Kurs nauki jazdy na nartach SITN

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego przedstawia kurs nauki jazdy na nartach. Tylko na stronach narty.polskieradio.pl możecie uczyć się od najlepszych instruktorów w Polsce.

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa stawia swoim członkom wysokie wymagania. Kursy instruktorskie trwają kilka tygodni, a zdobywanie kolejnych stopni wymaga nieustannego szkolenia i poprawiania swoich umiejętności. Mimo, że wszyscy instruktorzy z licencją SITN są świetnymi narciarzami i bardzo dobrymi nauczycielami narciarstwa, co trzy lata każdy przechodzi "weryfikację", zwaną unifikacją. Zdaje swoisty egzamin potwierdzający jego umięjętności.

Unifikacje mają na celu doskonalenie umiejętności uczenia tego, bądź co bądż trudnego sportu. Ponadto technika jazdy na nartach zmienia się. Nauczyciele muszą poznawać nowe techniki jazdy i uczyć się, jak ich uczyć.
Polscy instruktorzy w niczym nie ustępują zagranicznym kolegom dzięki restrykcyjnemu programowi szkoleń i stałemu doskonaleniu swoich umiejętności.

Oto kurs przygotowany przez instruktorów PZN z SITN

Andrzej Szozda

Najczęściej czytane