Raport Białoruś

Rakiety już przy polskiej granicy? Rosja milczy

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 11:59
Informację o tym, że Moskwa rozmieściła w obwodzie kaliningradzkim kompleksy typu Iskander podał w sobotę niemiecki dziennik „Bild”.
Audio
  • Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR): niemiecka gazeta o rakietach obejmujących zasięgiem m.in. terytorium Polski
Wyrzutnia Iskander-E z rakietami Toczka-U
Wyrzutnia Iskander-E z rakietami Toczka-UFoto: Wikipedia/CC/Leonidl

Rosyjskie władze milczą w sprawie rakiet na granicach Unii Europejskiej. Wiadomość o rozmieszeniu rakiet opublikowały rosyjskie media, ale do tej pory nie ma komentarzy oficjalnych władz Rosji.
Niemiecka gazeta twierdzi, że rosyjskie rakiety obejmują swym zasięgiem: Litwę, Łotwę, Estonię, Polskę i część Niemiec. W odpowiedzi rosyjskie media przypominają o konflikcie Moskwy z Waszyngtonem, dotyczącym rozbudowy w Europie amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Już w 2011 roku ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew zapowiedział odpowiednią reakcję na działania NATO i USA.
- Być może rakiety w Kaliningradzie to właśnie odpowiedzieć Rosji na amerykański system obrony przeciwrakietowej - zastanawiają się rosyjscy dziennikarze i dodają, że na razie ministerstwo obrony milczy w tej sprawie.

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza antyrakietowa w Europie? Nie ma zgody między NATO a Rosją

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:56
Kontrowersje wokół najpierw amerykańskiego, a teraz także natowskiego programu tarczy antyrakietowej trwają już kilka lat. Moskwa obawia się, że instalacja rakiet w Polsce może zagrozić bezpieczeństwu Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja sprzeda Białorusi cztery systemy przeciwlotnicze S-300

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 23:22
Białoruś kupi od Rosji cztery kompleksy rakiet S-300 PMU1. Decyzję podjęto podczas spotkania ministrów obrony Rosji i Białorusi, które odbyło się w tym tygodniu. Eksperci zastanawiają się, czy na Białoruś mogą trafić rakiety Iskander.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cztery rosyjskie myśliwce wylądowały na Białorusi. Początek rosyjskiej bazy?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 20:15
Pierwsze cztery rosyjskie samoloty myśliwskie Su-27 wylądowały na lotnisku wojskowym w Baranowiczach na zachodniej Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kody źródłowe zagrażają bezpieczeństwu polskiej armii

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 15:05
Tak twierdzi generał Mirosław Różański, doświadczony oficer polskiego wojska, wieloletni dowódca jednostek zmechanizowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjskie myśliwce na Białorusi. ”Próba zastraszenia Europy, ze względu na Ukrainę”

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 21:04
Białoruski polityk opozycyjny Ryhor Kastusiau uważa, że przylot rosyjskich myśliwców na Białoruś może mieć związek z wydarzeniami w Kijowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myśliwce z Rosji i rakiety Tor- M2 na Białorusi. Będą patrole rosyjskie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 17:52
Rosyjskie Su-27P wylądował w Baranowiczach. Tam też trafiła z Rosji trzecia z kolei bateria Tor-M2. Zaczęły się wspólne rosyjsko-białoruskie patrole rosyjskie, a w przyszłości Rosjanie będą mogli przeprowadzać patrole samodzielnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczyna się "zimna wojna" o Arktykę. Rosja kieruje tam wojsko

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 12:44
Prezydent Putin nakazuje dowództwu rosyjskiej armii potraktowanie Arktyki jako priorytetu. Rosja powinna wykorzystać wszelkie środki, żeby ochronić swoje interesy w tym regionie - rozkazał prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin: Rosja będzie się zbroić. "Nie dopuścimy do osiągnięcia przewagi militarnej nad nami"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 12:10
Władimir Putin zwrócił uwagę na to, że zbroją się państwa NATO i USA. Podkreślił, że rosyjska armia już ma nowoczesny sprzęt, ale będzie miała jeszcze nowocześniejszy.
rozwiń zwiń