Raport Białoruś

Wizyta Anny Marii Anders na Białorusi. Odwiedzi Kuropaty

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 20:50
Pełnomocnik premiera do spraw dialogu międzynarodowego Anna Maria Anders spotka się w sobotę w Mińsku z przedstawicielami niektórych instytucji zajmujących się polsko-białoruskim dialogiem historycznym.
Anna Maria Anders
Anna Maria AndersFoto: premier.gov.pl

W marcu podczas wizyty na Białorusi między innymi na tematy historyczne rozmawiał szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski.

Anna Maria Anders złoży kwiaty na bezimiennych mogiłach ofiar represji stalinowskich w podmińskim uroczysku Kuropaty.

Spotka się również z szefem białoruskich archiwów państwowych profesorem Uładzimirem Adamuszką oraz profesorem Wiktaram Szadurskim - dziekanem Wydziału Stosunków Międzynarodowych Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego i zarazem współprzewodniczącym Polsko-Białoruskiej Komisji Historyków.

Anna Maria Anders po rozmowach w Mińsku uda się w niedzielę do Rosji - do Katynia i Smoleńska - na obchody szóstej rocznicy katastrofy samolotu TU-154, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.

IAR/agkm

bialorus.polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef polskiego MSZ na Białorusi. Upamiętnił ofiary stalinowskich zbrodni w Kuropatach

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 11:23
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski odwiedza Białoruś. To pierwsza wizyta szefa polskiej dyplomacji w tym kraju od 2010 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: Polska gotowa pomagać Białorusi. Do Mińska ma pojechać wicepremier Morawiecki

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 05:00
Sprawy historyczne, sytuacja Polaków na Białorusi, modernizacja wspólnej granicy, a także kwestie gospodarcze były tematami wtorkowych rozmów w Mińsku szefów dyplomacji Polski i Białorusi, Witolda Waszczykowskiego i Uładzimira Makieja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruska prasa: nowe czasy w stosunkach z Polską

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 10:00
Białoruskie media, w tym prasowe organy rządowe, dobrze przyjęły wizytę w Mińsku ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Niektórzy niezależnie publicyści na marginesie tej wizyty zastanawiają się, jaka przyszłość czeka Białoruś.
rozwiń zwiń