X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Ruble białoruskie już zdążyły zardzewieć?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 14:00
Wprowadzone do obiegu nowe białoruskie ruble okazały się nie takie nowe. Na niektórych monetach Białorusini zauważyli plamki przypominające rdzę.
Audio
  • Nowe ruble nie całkiem nowe? Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay.com

Czytaj też:
portfel 1200.jpg
Białoruś: denominacja, obcięto cztery zera

Białoruś w piątek - 1 lipca - przeprowadziła denominację swojej waluty. Ruble straciły cztery zera. Po raz pierwszy w historii niepodległej Białorusi w obiegu pojawiły się monety. To one wywołały duże zainteresowanie. Niektórzy Białorusini zauważyli na nich ciemne plamki, przypominające rdzę.

Przedstawiciele Banku Narodowego tłumaczą mediom, że nowe ruble i kopiejki zostały wyprodukowane 8 lat temu. Przez ten czas pieniądze leżały w sejfach i niektóre monety uległy częściowemu utlenieniu. Z czasem wybrakowane pieniądze zostaną wycofane z obiegu.

Nowe białoruskie pieniądze zostały wyprodukowane w Wielkiej Brytanii, na Litwie i Słowacji. Z wyglądu przypominają walutę europejską euro, co wypomniał Białorusinom jeden z rosyjskich politologów.

IAR/agkm

bialorus.polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aleksander Łukaszenka podniósł wiek emerytalny na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 19:00
Aleksander Łukaszenka 11 kwietnia podpisał dekret nr 137 w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. Zakłada on, że od 1 stycznia 2017 roku rozpocznie się etapami podniesienie wieku emerytalnego o sześć miesięcy do 63 lat u mężczyzn i 58 u kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: największa denominacja w historii kraju. Pojawiły się monety

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 17:00
Białoruś przeprowadziła w piątek największą w swej historii denominację. Nominały tracą cztery zera, do obiegu wchodzą nowe banknoty i po raz pierwszy - monety. Władze zapewniły, że denominacja nie spowoduje wzrostu cen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krytyka białoruskich rubli przyszła z Moskwy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 20:01
Przeprowadzona dziś na Białorusi denominacja rubla spotkała się z krytyką w Rosji. Politolog Andriej Suzdalcew zarzucił nowym białoruskim rublom, że są zbyt podobne do euro. Niezależne media dodają, że chodzi o coś więcej – teraz rosyjskie ruble są słabsze od białoruskich.
rozwiń zwiń