X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Krewni Donalda Trumpa odwiedzają Nowogródek na Białorusi "niemal każdego lata"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 12:00
Korzenie niektórych członków bliskiej rodziny Donalda Trumpa wywodzą się z terenów przedwojennej Polski, a obecnej Białorusi. Chodzi o krewnych Ivanki Trump, córki amerykańskiego prezydenta elekta z pierwszego małżeństwa.
Audio
  • Związki krewnych Donalda Trumpa z Białorusią. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0 / Wikimedia Commons

Białoruska gazeta "Wieczernij Hrodna" pisze, że wnukowie prezydenta Trumpa niemal każdego lata przyjeżdżają na Białoruś i odwiedzają miejsca związane z historią rodziny. Ivanka Trump jest żoną Jareda Kushnera - milionera i właściciela gazety "New York Observer". Jego przodkowie pochodzili z Nowogródka i Karelicz, przeżyli Holokaust.

Potwierdził to w wywiadzie dla białoruskiej telewizji szef białoruskich archiwów państwowych Uładzimir Adamuszko. Jak powiedział, dziadek Jareda Kushnera, Seidel Kuszner, pracował w Nowogródku jako kapelusznik. Z dokumentów wynika, że w czasie wojny Seidel Kuszner uciekł z nowogródzkiego getta i przyłączył się do żydowskiego oddziału partyzanckiego. Rodzina Kusznerów do Ameryki wyjechała w 1945 roku.

IAR/agkm

bialorus. polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory w USA. Opozycjonista: wolna Białoruś liczy na Amerykę, ostrzega przed Realpolitik

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 08:00
Tam, gdzie toczy się walka o wolność, godność, demokrację, prawa człowieka, niezwykle ważna jest solidarność. Stany Zjednoczone w swojej polityce trwają konsekwentnie przy wartościach, chcemy by tak było nadal – mówił portalowi PolskieRadio.pl białoruski opozycjonista Vład Kobec, działacz Białoruskiego Domu w Warszawie, komentując zbliżające się wybory w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka gratuluje Trumpowi. Liczy na kontynuację polityki USA

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 21:40
Szef białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka ciepło pogratulował Donaldowi Trumpowi wyboru na prezydenta Stanów Zjednoczonych, podkreślając, że podczas kampanii wyborczej kandydat Republikanów "przywrócił amerykańskie społeczeństwo prawdziwej demokracji”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Grozi nam nowa Jałta". Niezależne media na Białorusi boją się zmian w polityce USA

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 21:00
Niezależne mińskie media obawiają się, że zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych może wywołać nowe zagrożenia dla niepodległości Białorusi i Ukrainy.
rozwiń zwiń