X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Kupczyna kandydatką Białorusi na stanowisko sekretarza generalnego OBWE

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 07:00
Była wiceminister spraw zagranicznych, przedstawicielka Białorusi przy OBWE Elena Kupczyna jest kandydatką Mińska na stanowisko sekretarza generalnego tej organizacji – poinformował we wtorek rzecznik MSZ.
Audio
  • Łukaszenka o OBWE i protestach. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Flagi z logo OBWE
Flagi z logo OBWEFoto: osce.org
Czytaj też
rymaszeuski liabiedzka hubarewicz 1200 d.jpg
Mieli być w Sejmie, są w areszcie. Apel o pomoc do marszałków

- Podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu na to stanowisko (sekretarza generalnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie - PAP) kandydatury ambasador Eleny Kupczyny, stałej przedstawiciel Białorusi przy OBWE – poinformował w oficjalnym komunikacie rzecznik białoruskiego resortu spraw zagranicznych Dźmitry Mironczyk.

- Decyzja ta jest podyktowana szczerym dążeniem Białorusi, by wzmocnić OBWE w interesach wszystkich państw członkowskich. W sytuacji ostrych konfliktów regionalnych, nasilenia się rozbieżności pomiędzy światowymi graczami, rola OBWE znowu jest niezmiernie ważna – oświadczył Mironczyk.

Dodał, że Kupczyna, która długo pełniła funkcję wiceministra spraw zagranicznych, brała bezpośredni udział w realizacji polityki zagranicznej, zorientowanej na "wzmocnienie bezpieczeństwa i stabilności w Europie, poprawę dialogu między Wschodem i Zachodem, uregulowania najostrzejszych sytuacji kryzysowych w regionie".

Kupczyna pracuje w białoruskim MSZ od 1992 r., była m.in. ambasadorem na Węgrzech i Słowacji. W latach 2012-2016 pełniła funkcję wiceministra spraw zagranicznych. Obecnie jest ambasadorem w Austrii i Chorwacji, a także stałym przedstawicielem Białorusi przy OBWE.

- Uważamy, że jej wiedza, wieloletnie doświadczenie dyplomatyczne i szerokie kontakty międzynarodowe będą przydatne dla zwiększenia efektywności OBWE i rozwiązania stojących przed Organizacją nieprostych zadań, w tym najtrudniejszej – przezwyciężenia kryzysu zaufania między państwami członkowskimi – oświadczył przedstawiciel MSZ.

Mandat dotychczasowego sekretarza generalnego OBWE Lamberto Zanniera, który sprawował stanowisko przez dwie trzyletnie kadencje, upływa 30 czerwca 2017 r.

PAP/IAR/agkm

Plany środowisk niezależnych m.in. na 25 marca, Dzień Woli:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: opozycjoniści skazani na 15 dni aresztu po akcji protestu w Mołodecznie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 14:58
Zatrzymani w piątek liderzy opozycji proeuropejskiej i demokratycznej zostali skazani na 7 do 15 dni aresztu za udział w marszu protestu w Mołodecznie. Wśród skazanych są czołowi politycy niezależnych środowisk, Anatol Labiedźka, Jury Hubarewicz, Wital Rymaszeuski, ale też zwykli uczestnicy protestu. Do zatrzymań doszło też w Bobrujsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rekord Guinnesa w liczbie zatrzymań pokazywanych na żywo". Protesty na Białorusi. Zatrzymania działaczy, polityków i dziennikarzy, w tym czterech ekip Biełsatu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 19:24
Na Białorusi w czterech miastach odbyły się duże protesty przeciwko dekretowi nr 3, nakładającemu podatek na niepracujących. Białorusini w Orszy, Bobrujsku, Brześciu, Rohaczowie protestowali przede wszystkim przeciw trudnej sytuacji ekonomicznej, wielu opowiada się za zmianą władz. Zatrzymano aktywistów, dziennikarzy relacjonujących i pokazujących protesty na żywo w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert OSW: na Białorusi mamy stan przedrewolucyjny

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 20:30
Sytuacja może wymknąć się władzom spod kontroli. Reżim się wypalił i nie ma pomysłu, jak rozmawiać z ludźmi - straszy ich Rosją, Majdanem. Dochodzi do brutalnych zatrzymań po protestach - to może wywołać oburzenie ludzi i doprowadzić do ruchów na większą skalę - o tym mówił Kamil Kłysiński, ekspert OSW, w rozmowie z Agatą Kasprolewicz, komentując protesty antyrządowe na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obława na dziennikarzy Biełsatu na Białorusi. Pobito operatorkę i reportera, niszczono sprzęt

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 12:44
W sobotę miały miejsce zatrzymania ekip telewizji Biełsat w czterech różnych miastach na terenie całej Białorusi. Jeszcze w sobotę, najczęściej po kilku godzinach, dziennikarzy zwolniono. Wedle relacji mediów niezależnych pobito operatorkę Milanę Charytonową i reportera Alesia Liauczuka. Gdy funkcjonariusze zobaczyli herb Pogoni, dawniejszy herb niezależnej Białorusi na telefonie operatorki Milany Charytonowej, to jak podają dziennikarze Biełsatu, ze strony funkcjonariuszy padły słowa „Was trzeba zabijać”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potrzeba szerszej demokratyzacji Białorusi". UE wzywa Mińsk do uwolnienia uczestników protestów i pracowników mediów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 11:30
Unia Europejska wezwała białoruskie władze do niezwłocznego wypuszczenia na wolność zatrzymanych uczestników ostatnich demonstracji oraz dziennikarzy. Podobny apel wystosowało biuro ODIHR -"Kary grzywien, a nawet areszty dla demonstrantów i organizatorów wydają się nadmiernym ograniczeniem ich prawa do pokojowych zgromadzeń" - stwierdził dyrektor biura. Swój niepokój wyraził też niemiecki minister ds. europejskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Letnia Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE odbędzie się w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 08:00
Szef białoruskiego parlamentu Uładzimir Andrejczanka i przewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE Kristin Muttonen podpisali w środę 15 marca porozumienie o przeprowadzeniu w Mińsku 26. Letniej Sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE.
rozwiń zwiń