X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Łukaszenka: pomożemy zagranicznym partnerom wejść na rynki eurazjatyckie

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 21:00
O gotowości do wspierania zagranicznych partnerów we wchodzeniu na rynki Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej mówił szef białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka, przyjmując we wtorek w Mińsku listy uwierzytelniające od ambasadorów 11 państw.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: Shutterstock.com

Jak poinformowała służba prasowa administracji Łukaszenki, Aleksander Łukaszenka podkreślał, że Białoruś jest w stanie zapewnić zagranicznym partnerom wejście na ogromny rynek EUG, co zwiększa atrakcyjność gospodarczą i inwestycyjną tego państwa.

Łukaszenka podkreślił, że sprawując obecnie przewodnictwo w Inicjatywie Środkowoeuropejskiej, państwo to ma możliwość „bardziej zaangażować się w europejskie procesy integracyjne”, co ma „szczególne znaczenie w kontekście obecnej niestabilnej sytuacji i bezprecedensowych wyzwań”.

Jak przekonywał „dążenie Białorusi do otwartości potwierdza wprowadzenie na początku 2017 r. bezwizowego trybu wjazdu do kraju dla obywateli 80 krajów”. Od lutego możliwe jest przebywanie na Białorusi bez wizy przez okres do pięciu dni pod warunkiem przekroczenia granicy na lotnisku państwowym w Mińsku.

Zwrócił również uwagę, że Białoruś będzie w tym roku gospodarzem Letniej Sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, co „umożliwi rozpoczęcie konstruktywnego dialogu z przedstawicielami wielu krajów europejskich”.

Łukaszenka przyjął we wtorek listy uwierzytelniające od ambasadorów 11 krajów, m.in. Ukrainy, Azerbejdżanu, Armenii, Belgii, Holandii, Norwegii, Iranu i Izraela. - Jesteśmy gotowi przyjmować was na wszystkich szczeblach i zapewnić wam sprzyjające warunki do realizacji konstruktywnych pomysłów i propozycji – mówił Łukaszenka, zwracając się do dyplomatów.

- Nie ma dla żadnego z was tematów tabu. Proponujcie, a wszystkie wasze propozycje zostaną wzięte pod uwagę, wszystkie wasze życzenia zostaną zrealizowane w możliwie krótkim terminie (...). Życzę wam tylko jednego, żebyście za jakiś czas, opuszczając nasz kraj, żałowali, że wyjeżdżacie – dodał.

Ambasadora Ukrainy Ihora Kizima białoruski przywódca zapewnił, że "udostępniając Mińsk jako miejsce rozmów w sprawie uregulowania sytuacji na wschodzie Ukrainy, (Białoruś) będzie robić wszystko, co niezbędne dla przywrócenia tam pokoju i spokoju. Możecie na nas liczyć”.

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm

Informacje o Białorusi: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słowacja chce rozszerzyć współpracę gospodarczą z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 07:00
Słowacja i Białoruś chcą rozszerzyć dwustronną współpracę zwłaszcza w sferze gospodarczej - oświadczył w czwartek słowacki premier Robert Fico po przeprowadzonych w Bratysławie rozmowach z premierem Białorusi Andrejem Kabiakouem.
rozwiń zwiń