X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Lider białoruskiej opozycji aresztowany zaocznie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 16:36
Jeden z przywódców białoruskiej proeuropejskiej, prodemokratycznej opozycji Mikoła Statkiewicz został skazany na karę 15 dób aresztu. Został o tym poinformowany pocztą.
Mikoła Statkiewicz
Mikoła StatkiewiczFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Jak poinformowało Centrum Obrony Praw Człowieka ”Wiasna”, taki wyrok sąd wydał już 9 sierpnia. Opozycjonistę uznano winnym udziału w nielegalnym wydarzeniu, podczas akcji protestu 3 lipca w Mińsku.

Oprócz tego media niezależne podają, że 5 lipca Statkiewiczowi wymierzono karę grzywny w wysokości ponad 1000 rubli białoruskich za akcję 8 maja, podczas której działacz składał kwiaty na Cmentarzu Wojskowym na grobach żołnierzy, którzy polegli podczas walki z okupantem hitlerowskim. Jednocześnie Statkiewicz podkreślił wtedy, że reżimy Stalina i Hitlera były podobne, bo ich rezultatem były miliony ofiar.

Obecnie Statkiewicz jest na wolności, a w komentarzu dla Radia Swaboda powiedział, że nie zamierza sam oddać się w ręce władz.

Statkiewicz w 2010 roku był jednym z kandydatów opozycji demokratycznej na urząd prezydenta. Po tzw. wyborach, nieuznanych za uczciwe przez społeczność międzynarodową, podobnie jak kilkudziesięciu liderów opozycji proeuropejskiej i prodemokratycznej został skazany w procesie o rzekome przeprowadzanie masowych zamieszek. Trafił do więzienia na pięć lat. Następnie, po uwolnieniu, bierze udział w demonstracjach m.in. na rzecz wolnych wyborów, upamiętniających ważne rocznice w białoruskiej państwowości, które są tabu w postsowieckiej ideologii forsowanej podczas rządów Aleksandra Łukaszenki.

***

PolskieRadio.pl, Agnieszka Kamińska na podstawie Radia Swaboda (svaboda.org)

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: demonstracja opozycji przeciw manewrom Zapad. "Możemy mieć okupację"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 22:51
Demonstracja białoruskiej opozycji z okazji Dnia Niepodległości odbyła się poniedziałek w centrum Mińska. W akcji zwołanej przez opozycjonistę Mikołę Statkiewicza wzięło udział ok. 300- 400 osób; milicja tym razem nie interweniowała.
rozwiń zwiń