X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: opozycjonista Mikoła Statkiewicz zatrzymany w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 21:29
Białoruski opozycjonista Mikoła Statkiewicz został zatrzymany i znajduje się w areszcie w Mińsku – poinformowały w piątek niezależne media, powołując się na żonę polityka Marynę Adamowicz.
Mikoła Statkiewicz
Mikoła StatkiewiczFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Jak pisze portal informacyjny Biełorusskije Nowosti, Adamowicz podejrzewa, że Statkiewicz może trafić do aresztu co najmniej na 15 dni.

Statkiewicz ma do odbycia zaległy wyrok 15 dni aresztu - taką karę wymierzył mu miński sąd podczas rozprawy administracyjnej 9 sierpnia, kiedy Statkiewicz był sądzony za lipcową nieuzgodnioną z władzami stolicy akcję protestu przeciwko manewrom wojskowym Białorusi i Rosji Zapad-2017.

Według żony Statkiewicz mógł zostać zatrzymany w celu odbycia właśnie tej kary. Jest również możliwe, że zostanie mu wymierzona nowa kara – za organizację bez zgody władz kolejnej akcji protestu przeciwko manewrom Zapad-2017, która odbyła się 8 września 2017 r.

W piątek na wolność wyszedł opozycjonista Uładzimir Niaklajeu, który spędził w areszcie siedem dni właśnie za udział w proteście z 8 września.

Trzy tygodnie temu Statkiewicz spędził pięć dni w areszcie za akcję z 30 marca, kiedy to rozpostarł „na minutę” historyczną, nieuznawaną przez oficjalne władze biało-czerwono-białą flagę Białorusi. Do 1995 r. była ona oficjalnym symbolem Białorusi, a obecnie jest używana przez środowiska niezależne i opozycyjne.

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak