X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: skazany powtórnie, bo rodzina czekała pod aresztem

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 19:00
Białoruski opozycjonista Mikoła Statkiewicz, odbywający karę pięciu dni aresztu, został ukarany kolejnym wyrokiem, tym razem w wymiarze 10 dni. Poinformowała o tym jego żona Marina Adamowicz. Kara została wymierzona przez sąd zaocznie 26 października. Statkiewicza skazano za to, że bliscy czekali na niego przed więzieniem, gdy wychodził po odbyciu poprzedniego wyroku.
Mikola Statkiewicz na akcji poświęconej pamięci ofiar NKWD i KGB przed budynkiem KGB w Mińsku
Mikola Statkiewicz na akcji poświęconej pamięci ofiar NKWD i KGB przed budynkiem KGB w MińskuFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Adamowicz, informują Biełorusskije Nowosti, otrzymała w piątek pocztą zawiadomienie, że sąd wymierzył Statkiewiczowi karę 10 dni aresztu. Wyrok zapadł 26 października i dotyczy "pikiety” przeprowadzonej 7 października przy wyjściu z mińskiego aresztu na ul. Akreścina.

W istocie chodzi o sytuację, gdy wychodzący na wolność po odbyciu wcześniejszej kary 15 dni aresztu Statkiewicz został powitany przez niewielką grupę krewnych, dziennikarzy i aktywistów.
- To wspaniały precedens, w ten sposób każde wyjście z aresztu można będzie teraz potraktować jako pikietę – ironizowała Adamowicz.

Obecnie Statkiewicz przebywa w więzieniu, gdzie od 31 października odbywa karę pięciu dni aresztu za udział w proteście przeciwko białorusko-rosyjskim manewrom Zapad-2017, który miał miejsce 8 września w Mińsku.

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: opozycjonista Mikoła Statkiewicz zatrzymany w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 20:05
Białoruski opozycjonista Mikoła Statkiewicz został aresztowany w Mińsku - poinformowała o tym w poniedziałek wieczorem media niezależne jego żona Maryna Adamowicz. Zatrzymanie może mieć związek z publicznymi akcjami przeprowadzonymi ostatnio przez Statkiewicza.
rozwiń zwiń