X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: czternasty raz w tym roku zdrożała benzyna

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 08:00
Podwyżki cen paliwa tłumaczone są wzrostem cen ropy. Podobnie jak wcześniej cena benzyny wzrosła o jedną kopiejkę na litrze. 
Audio
  • Wzrosła cena benzyny. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Za każdym razem w tym roku benzyna drożała o jedną kopiejkę. Zatem obecnie jest droższa o 14 kopiejek niż na początku roku (25 groszy). Dzięki stopniowemu podwyższaniu cen wielu kierowców nie zauważyło, że paliwo zdrożało o kilkanaście procent. 

Wciąż mimo podwyżek paliwo na Białorusi należy do najtańszych w Europie. Jest dwa razy tańsze niż w Polsce. Przy czym średnia płaca na Białorusi jest też dwa razy niższa niż w Polsce. 

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: do 30 dni wydłużono bezwizowy pobyt dla turystów, podróżujących przez port lotniczy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 10:26
Turyści 80 krajów, w tym UE, będą mogli spędzić na Białorusi nawet do 30 dni bez wiz, pod warunkiem, że przybędą do kraju i opuszczą go za pośrednictwem lotniska w Mińsku – poinformowało MSZ Białorusi. Pobyt bez wiz wydłużono z 5 do 30 dni dekretem Aleksandra Łukaszenki, opublikowanym 24 lipca. Szczegółowe informacje w sprawie warunków pobytu bez wiz można będzie znaleźć na stronach ambasad i ministerstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dużo słabsze plony zbóż w Rosji i na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 14:00
Gorsze plony w związku złą pogodą w okresie wegetacji roślin. Z najnowszych danych rosyjskiego Ministerstwa Rolnictwa wynika, że w tym sezonie zostanie zebranych około 100 milionów ton ziarna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty rosyjskiego rubla. Wstrzymano skup walut

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 20:27
Rosyjski Bank Centralny na 5 tygodni wstrzymał skupowanie zagranicznych walut. Ma to pomóc w umocnieniu się rosyjskiego rubla.Rosyjski rubel w ostatnich dniach nieustannie tracił na wartości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hiperaktywny ambasador z KGB, postsowiecki atawizm części elit". Niespokojnie na Białorusi. Zmiany w rządzie, manewry. Mińsk czekają nowe, większe kłopoty?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 23:59
Należy spodziewać się większej aktywności organizacji prokremlowskich na Białorusi - mówi portalowi Polskiego Radia Roman Jakowlewski, niezależny obserwator polityczny. Wkrótce na Białorusi odbędą się wojskowe manewry, potem obradować będzie rosyjska cerkiew. Niedawno Aleksander Łukaszenka zdymisjonował premiera i wielu ministrów. Czy Białoruś czekają poważne polityczne problemy? 
rozwiń zwiń