X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Łukaszenka chce alternatywy dla rosyjskiej ropy i równych praw w ZBiR

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 22:10
Aleksander Łukaszenka chce alternatywy dla rosyjskiej ropy, a także równych praw w stosunkach z Rosją. Mówił o tym na naradzie rządowej poświęconej rozwojowi gospodarczemu, politycznemu i społecznemu Białorusi. 
Audio
  • Łukaszenka o rosyjskiej ropie. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: Drop of Light / Shutterstock.com

Łukaszenka podkreślił, że przez rosyjskie zmiany podatkowe dotyczące wydobycia i sprzedaży ropy Białoruś od 2015 roku straciła już 3 miliardy 600 milionów dolarów, a może stracić jeszcze 400 milionów z powodu tak zwanego manewru podatkowego Rosji, który dotyczy wydobycia ropy. Polecił rządowi znalezienie możliwości importu alternatywnej do rosyjskiej ropy przez porty Litwy lub Łotwy.

Ropa ta miałaby być przerabiana w białoruskiej rafinerii w Nowopołocku niedaleko łotewskiej granicy, uzyskane paliwa można byłoby zaś dostarczać do krajów bałtyckich. 

Aleksander Łukaszenka oznajmił, że obecnie nie ma mowy o połączeniu Białorusi z Rosją. - Nie może być mowy o zjednoczeniu. Związek Białorusi i Rosji możemy budować tylko na równych zasadach - powiedział białoruski przywódca. Dodał, że jeśli nie będzie równych praw, to nie będzie Związku. 

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

B. wiceszef MSZ Białorusi: Łukaszenka zaatakował Polskę, mówiąc o bazie Fort Trump

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 10:01
Konferencja monachijska była wsparciem dla Łukaszenki, który zachowuje się agresywnie względem Zachodu i niszczy niezależne media, nie wspominając o opozycji politycznej i społeczeństwie obywatelskim – mówił portalowi PolskieRadio24.pl Andrej Sannikau, dysydent, były wiceminister spraw zagranicznych, były więzień polityczny i kandydat na prezydenta, lider ruchu "Europejska Białoruś".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: będą nas testować, czy zasługujemy na niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 22:10
Białoruś będzie w najbliższych latach "bardzo testowana", czy zasługuje na niepodległość – powiedział w piątek Alrksander Łukaszenka podczas przyjęcia z okazji tzw. Starego Nowego Roku. 
rozwiń zwiń