X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: znów akt wandalizmu w Kuropatach – antysemickie napisy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 12:51
Antysemickie napisy i gwiazdy Dawida namalował ktoś w czasie weekendu na żydowskich pomnikach na uroczysku w Kuropatach w Mińsku, gdzie spoczywają w zbiorowych grobach ofiary represji stalinowskich. To kolejny już w ostatnich tygodniach akt wandalizmu. 
Kuropaty
KuropatyFoto: Archiwum prywatne

- Aktywiści odkryli, że nieznani sprawcy namalowali gwiazdy Dawida i napisy antysemickie na pomniku poświęconym żydowskim ofiarom NKWD, a także na innym pomniku z drugiej strony uroczyska” – informowało Radio Swaboda. 

W poniedziałek Komitet Śledczy ogłosił wszczęcie postępowania karnego i poszukuje sprawców.

Według Radia Swaboda opiekująca się uroczyskiem służba leśna we współpracy z milicją ma umieścić w Kuropatach kamery i sprzęt do monitoringu. 20 marca nieznani sprawcy przewrócili na uroczysku 14 krzyży.

Wcześniej wandale zniszczyli tzw. ławkę Clintona (już po raz trzeci). Granitową ławkę przekazał „w darze od narodu amerykańskiego” prezydent Bill Clinton podczas wizyty w 1994 r. 

Na terenie lasu w Kuropatach stalinowskie NKWD rozstrzeliwało represjonowanych. Według różnych szacunków w tamtejszych dołach śmierci spoczywa od kilkudziesięciu tysięcy do 250 tys. ofiar, wśród nich są także Polacy. 

Na terenie uroczyska w ciągu ostatnich 30 lat powstawał ludowy memoriał, złożony z krzyży stawianych przez aktywistów i obywateli. W sumie jest ich tam ponad tysiąc. 

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm


INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: marsz pamięci ofiar stalinowskich z okazji Dziadów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 20:00
Marsz pamięci, poświęcony pamięci ofiar represji stalinowskich, w przededniu Dziadów, obchodzonych na Białorusi 2 listopada, odbył się w niedzielę w Mińsku. Uczestnicy przeszli w pochodzie z centrum miasta do Kuropat, gdzie w dołach śmierci spoczywają ofiary NKWD. Upamiętnienie ofiar represji stalinowskich, protest przeciwko "upaństwawianiu" ludowego memoriału w Kuropatach oraz przeciw otwartej tuż obok niego restauracji – to hasła tegorocznego marszu pamięci. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: obchody rocznicy Rewolucji Październikowej. Dzień wolny

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 14:00
Mińsk oficjalnie świętuje 101. rocznicę wybuchu Rewolucji Październikowej. Białoruś jest jednym z ostatnich krajów, gdzie rocznica przewrotu bolszewickiego w carskiej Rosji jest nadal świętem państwowym i dniem wolnym od pracy. 
rozwiń zwiń