X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: raport na temat wolności mediów. Rośnie wpływ Rosji

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 17:00
Według raportu niezależnego Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w ubiegłym roku wzrosła presja władz na niezależne media na Białorusi, szczególnie w internecie. Zwracają też uwagę rosnące wpływy mediów rosyjskich. 
Audio
  • Stan mediów na Białorusi. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rad K/Shutterstock.com

Łukaszenka powiedział, że zmiany w Konstytucji dyktuje samo życie. Wyjaśnił, że "procesy uległy przyśpieszeniu" i białoruska istniejąca Konstytucja "zaczyna być nieaktualna".


CZYTAJ TAKŻE
kreml free 1200 aa.jpg
EKSPERT: NA BIAŁORUSI MAMY PEŁZAJĄCĄ AKSAMITNĄ OKUPACJĘ ROSJI

Autorzy raportu przypominają wprowadzone w ubiegłym roku zmiany w prawie, które wzmocniły kontrolę państwa nad mediami.

Zauważają, że blokowany był opozycyjny portal "Karta97".

Niezależni dziennikarze co najmniej 118 razy byli karani grzywnami za współpracę z zagranicznymi mediami bez akredytacji. W zdecydowanej większości były to osoby współpracujące z białoruskojęzyczną telewizją "Biełsat", nadającą programy z Warszawy.

Dochodziło też do zatrzymań i karania dziennikarzy największego portalu internetowego "TUT.by" oraz niezależnej agencji prasowej "BiełaPAN".

W raporcie stwierdza się, że walka z niezależnymi mediami prowadzi nie do wzrostu popularności państwowych mediów, lecz do wzmocnienia obecności na Białorusi mediów rosyjskich. Już obecnie mają one i tak wysoki wpływ na białoruskich odbiorców. 

Autorzy publikacji podkreślają, że w ubiegłorocznym rankingu dotyczącym wolności mediów przygotowanym przez organizację Reporterzy bez Granic Białoruś zajęła 155 miejsce na 180 krajów i spadła o dwa miejsca w dół. 

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Białorusi: Rosja i Białoruś szykują program działań integracyjnych

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 16:00
Białoruś i Rosja do 21 czerwca przygotują program działań integracyjnych w państwie związkowym. Moskwa zgodziła się też na zwiększenie dostaw ropy na Białoruś i rozmowę o rekompensatach dla Mińska z powodu zanieczyszczenia ropy – powiedział premier Białorusi Siarhiej Rumas. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: na Białorusi mamy aksamitną pełzającą okupację Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 13:30
- Kreml o Białorusi nie zapomina. Na Białorusi mamy de facto aksamitną pełzającą okupację. Są wszystkie zewnętrzne atrybuty niezależności, ale faktycznie zabiera się jej coraz więcej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Roman Jakowlewski, białoruski komentator niezależny z Mińska, komentując ostatnią odsłonę rozmów o integracji Białorusi z Rosją.
rozwiń zwiń