X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: Mińsk nie zabiega obecnie o kredyt MFW

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 06:00
Zaciąganie nowych kredytów w Międzynarodowym Funduszu Walutowym nie jest na razie planowane – powiedział w czwartek 31 października w Mińsku białoruski wicepremier Aleksander Turczyn. Trwa natomiast współpraca z Bankiem Światowym w sprawie pakietu reform strukturalnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kristi Blokhin / Shutterstock.com

Minister mówił, że Białoruś ma zapewnione źródła finansowania na ten rok i jasność co do przyszłego roku. Mińsk ma nadzieję, że otrzyma kredyt z Chin o równowartości około 500 milionów dolarów.

CZYTAJ TAKŻE
rumi
Nie przez okupację, ale przez integrację. Tak mogłaby zniknąć Białoruś?

- Rząd Białorusi kończy przygotowanie programu reform strukturalnych przy wsparciu Banku Światowego, ale nowe kredyty MFW na razie nie są planowane - powiedział wicepremier Aleksander Turczyn w czwartek w Mińsku w kuluarach dorocznej konferencji Październikowe Forum Ekonomiczne.

- Na razie tego tematu nie ma na agendzie – oświadczył Turczyn, cytowany przez agencję Interfax–Zachód.

Dodał, że możliwe jest pozyskanie środków z Banku Światowego na konkretne elementy programu reform strukturalnych.

W latach 2016-17 Białoruś prowadziła z MFW negocjacje na temat nowego programu kredytowego, jednak zostały one przerwane. Białoruś uznała za zbyt radykalne propozycje tej instytucji finansowej w dziedzinie reform – chodziło m.in. o tempo urynkowienia opłat komunalnych, dotychczas częściowo finansowanych przez państwo. Minister finansów Maksim Jermałowicz mówił w ubiegłym roku, że Mińsk i MFW nie porozumiały się w sprawie terminów przeprowadzenia reform strukturalnych.

W latach 2009-2010 Mińsk otrzymał kredyt MFW wart 3,5 mld dol.

Opracowywany obecnie program reform nie został jeszcze zaakceptowany przez Aleksandra Łukaszenkę.

- Możliwość praktycznej realizacji programu reform, który przygotowują rząd Białorusi wspólnie z Bankiem Światowym, zależy od decyzji prezydenta kraju – powiedział w czwartek przedstawiciel Banku Światowego na Białorusi Alex Kremer, wskazując, że na razie nie jest możliwe wskazanie ewentualnych terminów realizacji mapy drogowej reform.

Jego zdaniem ten pakiet mógłby w przyszłości stać się podstawą nowego programu kredytowego MFW.

Konferencja gospodarcza

Październikowe Forum Gospodarcze w Mińsku to doroczna konferencja gospodarcza, organizowana przez CASE Belarus (Center for Social and Economic Research), Białoruskie Gospodarcze Centrum Badawczo-Edukacyjne BEROC i Centrum Badawcze IPM. Organizację imprezy wspiera UE.

Forum odbywa się co roku na początku listopada, jednak nazywa się „październikowe”. Jest to przewrotne nawiązanie do rewolucji październikowej.

Przewrót bolszewicki rozpoczął się w Sankt Petersburgu 7 listopada 1917 roku, ale według obowiązującego wtedy w Rosji kalendarza juliańskiego był to 25 października – stąd nazwa rewolucji.

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: duży spadek eksportu produktów naftowych

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 13:50
O jedną piątą zmniejszył się w tym roku eksport białoruskich produktów naftowych. To efekt zanieczyszczenia rosyjskiej ropy w rurociągu Przyjaźń, do którego doszło w kwietniu. Informację podał białoruski urząd statystyczny - Biełstat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Jakóbik: Polska może być hubem gazowym, z USA, Ukrainą. Białoruś to bardzo smutny przypadek

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 07:00
- Polska ma potencjał, by zostać konkurencyjnym hubem gazowym m.in. dzięki porozumieniu z USA i Ukrainą – mówi Wojciech Jakóbik (BiznesAlert.pl). Wiele osób pyta w tym kontekście, czy w projekty energetyczne regionu można włączyć Białoruś. – Białoruskie gazociągi należą do Gazpromu. Nie ma realnych szans na dostawy ropy z USA na Białoruś. Możliwa jest współpraca ew. w kwestii produktów naftowych – odpowiada Wojciech Jakóbik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media o projekcie integracji Rosji i Białorusi. "Wspólny kodeks podatkowy"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 12:00
Dziennik "Kommiersant" twierdzi, że dotarł do parafowanego przez premierów Rosji i Białorusi dokumentu z planem integracji: zakłada on utworzenie współnego kodeksu podatkowego (który ma zostać przyjęty do 1 kwietnia 2021 roku), wspólnego kodeksu cywilnego i oraz niemal połączonego nadzoru bankowego. Ma powstać też wspólny regulator rynków gazu, ropy i prądu. Dokument miał być parafowany na początku września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konfederacja z Rosją? Rzeczniczka Aleksandra Łukaszenki zaprzecza

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 14:00
Rzeczniczka prezydenta Aleksandra Łukaszenki zaprzeczyła, jako Białoruś i Rosja miały w najbliższym czasie stworzyć konfederację. Napisała dziś o tym rosyjska gazeta "Kommiersant" - po analizie programu znacznego pogłębienia integracji między obu państwami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruski rząd nie podaje do publicznej wiadomości dokumentów o integracji z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 13:15
Władze Białorusi nie chcą ujawnić szczegółów dotyczących prac nad pogłębieniem integracji z Rosją. Zapewniają przy tym, że kraj nie straci niepodległości. Odmówiono publikacji projektu integracyjnego.
rozwiń zwiń