X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: władze utajniają rozmowy o integracji z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 12:30
Korespondencja rządu Białorusi z innymi instytucjami dotycząca programu pogłębienia integracji z Rosją została utajniona – poinformowali w poniedziałek aktywiści kampanii Świeży Wiatr, powołując się na pismo ministerstwa gospodarki. Powołali się na oficjalną odpowiedź ministerstwa gospodarki na ich apel o upublicznienie treści „programu działań” i map drogowych integracji z Rosją.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com

- Korespondencja dotycząca programu działań w ramach realizacji Umowy o utworzeniu Państwa Związkowego i sektorowych map drogowych posiada klauzulę do użytku służbowego – poinformowali w oświadczeniu cytowanym przez portal Naviny.by aktywiści inicjatywy społecznej Świeży Wiatr.

TYLKO U NAS
łukaszenka free 1200.jpg
Czego boi się Łukaszenka? Były urzędnik Pentagonu o tym, jak wprawiano w ruch relacje z Białorusią

Powołana niedawno grupa Świeży Wiatr domaga się przejrzystych informacji na temat toczących się obecnie negocjacjach Białorusi i Rosji o pogłębionej integracji. Według nich ustalenia te mogą potencjalnie zagrażać białoruskiej suwerenności i powinny być publicznie dostępne.

W swojej odpowiedzi na apel aktywistów i "masowe wnioski o podobnej treści” ministerstwo wskazało, że parafowany przez rządy obu krajów program działań ma charakter roboczy, w związku z czym "nie można go przedstawić jako pełnej i aktualnej informacji".

- Ponadto pragniemy zaznaczyć, że prośba dotycząca udostępnienia map drogowych nie może być zrealizowana, m.in. dlatego, że 6 września 2019 r. mapy drogowe nie były podpisywane ani parafowane – czytamy w załączonym skanie dokumentu.

Moskwa nalega na "pogłębianie integracji” i uzależnia dalsze gospodarcze wsparcie dla Białorusi od realizacji zapisów umowy o powstaniu państwa związkowego z 1999 r.

Parafowany program integracji

6 września program integracji Białorusi i Rosji parafowali wstępnie szefowie rządów obu krajów. Jego treści nie ujawniono. Po uzupełnieniu ogólnego programu o 31 sektorowych „map drogowych” ma on być w grudniu zatwierdzony przez prezydentów obu krajów, Aleksandra Łukaszenkę i Władimira Putina.

- Innymi słowy – pisze w oświadczeniu kampania Świeży Wiatr – według ministerstwa gospodarki zapoznanie się przez obywateli z treścią podpisanych dokumentów może "zaszkodzić bezpieczeństwu narodowemu Białorusi, porządkowi publicznemu, moralności, prawom, swobodom i interesom osób fizycznych, ich honorowi i godności, życiu prywatnemu i rodzinnemu, a także prawom i interesom osób prawnych".

Powyższy cytat to fragment definicji prawnej dotyczącej „informacji służbowej, której rozpowszechnianie jest ograniczone”.

Aktywiści organizacji zapowiedzieli, że zaskarżą stanowisko ministerstwa w sądzie.

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: duży spadek eksportu produktów naftowych

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 13:50
O jedną piątą zmniejszył się w tym roku eksport białoruskich produktów naftowych. To efekt zanieczyszczenia rosyjskiej ropy w rurociągu Przyjaźń, do którego doszło w kwietniu. Informację podał białoruski urząd statystyczny - Biełstat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: moglibyśmy sprowadzać ropę przez Polskę i kraje bałtyckie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 09:00
O możliwości sprowadzania ropy alternatywnymi wobec rosyjskich trasami – przez Polskę i kraje bałtyckie - mówił w piątek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. W ten sposób odniósł się do problemów w negocjacjach gospodarczych z Moskwą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruski rząd nie podaje do publicznej wiadomości dokumentów o integracji z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 13:15
Władze Białorusi nie chcą ujawnić szczegółów dotyczących prac nad pogłębieniem integracji z Rosją. Zapewniają przy tym, że kraj nie straci niepodległości. Odmówiono publikacji projektu integracyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. rosyjski wiceminister, opozycjonista: jest ryzyko połknięcia Białorusi, ale to nie Krym

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 13:59
- Z jednej strony establishment w Rosji jest zły, że pieniądze płyną, a Łukaszenka robi co chce. Z drugiej strony wielu uznaje dotacje dla Białorusi za denerwujące obciążenie. Do tego nadmierna agresja w relacjach z Łukaszenką może Putina zbyt wiele kosztować – mówił portalowi PolskieRadio24.pl opozycjonista, kiedyś wiceminister energetyki, Władimir Miłow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego boi się Aleksander Łukaszenka? Były urzędnik Pentagonu o rozmowach na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 17:52
- Wprawiałem w ruch proces wznowienia relacji USA-Białoruś -  akredytacji attaché wojskowego - mówi portalowi PolskieRadio24.pl były urzędnik Pentagonu Michael Carpenter. - Kiedy po raz pierwszy udałem się do swoich szefów w Pentagonie i powiedziałem, że powinniśmy poświęcać znacznie więcej uwagi Białorusi, nie wyglądało na to, że przyczyny takich propozycji są dla nich oczywiste - wspomina. 
rozwiń zwiń