X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Trzynastolatka w machinie białoruskiej propagandy

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 00:15
Hitem Internetu i obiektem wielu żartów na Białorusi stał się filmik z propagandową piosenką "Ja z wioski", w wykonaniu trzynastolatki Kseni Dziagielki.
Trzynastolatka w machinie białoruskiej propagandy
Foto: YouTube

Propagandowe słowa w ustach 13-latki z chustką pioniera na szyi, która śpiewa o milości do ojczyzny, do rodzinnej wsi, a w tle za nią pokazywany jest m.in. pomnik Lenina, kapusta i traktory, wywołały żywe reakcje na Białorusi.

Ksenia Dziagielka należy do organizacji pionierów. Dziewczynka wystąpiła w teledysku w związku z konkursem prołukaszenkowskiej organizacji BRSM „Ja lider”. Trzynastolatka mówiła prasie, że sama skomponowała muzykę,  a pracownik miejscowego domu kultury napisał słowa. Media niezależne komentują, żę autor słów zapewne wzorował się na nagłówkach w mediach-tubach propagandy państwowej, gdzie padają podobne bardzo sformułowania, na przykład pochwała „stabilizacji”.

Wideo według Kseni stworzono w młodzieżowym domu kultury. Mówi, że nie wiedziała, że ktoś umieści film w Internecie. Z rezultatu jest jednak zadowolona. Filmik stał się hitem (ma obecnie ponad 800 tysięcy odsłon), ale też obiektem żartów i przeróbek. Dziecko rapujące propagandowe treści wykorzystała jednak i oficjalna propaganda, pokazując materiał w głównych programach telewizji państwowej..

Zobacz także: "Najlepsi propagandyści Łukaszenki wyjechali": O teledysku w wykonaniu trzynastolatki-pionierki, wykorzystanym przez oficjalną propagandę opowiada działacz białoruski Franak Wiaczorka.

Zobacz też: Blog Franaka Wiaczorki na portalu polskieradio.pl >>>

 

agkm/belaruspartisan.org/kp.by

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka: na Białorusi każdy może mówić co chce, w domu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 15:38
Aleksander Łukaszenka stwierdził, że trzeba wprowadzić dyscyplinę w pracy - jak w ZSRR za Andropowa. A po pracy - zaznaczył - każdy ma prawo mówić w domu, co chce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja czyha na Białoruś jak hiena na umierające zwierzątko

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 23:35
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Łukaszenka, to pokolenie wyrzuci cię na śmietnik historii!”

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 21:30
- Łukaszenka, chcemy ci powiedzieć, że wyrosło nowe pokolenie! Nie boimy się! Nie boimy się przesłuchań w celi KGB, pałek twoich milicjantów! – mówili młodzi działacze białoruscy Franak Wiaczorka i Aleś Zarembiuk, podczas koncertu „Solidarni z Białorusią”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem z wioski”: najlepsi propagandyści Łukaszenki wyjechali

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 00:05
rozwiń zwiń