X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Dzień Desantowca: wyłączono fontanny

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 05:00
2 sierpnia to na Białorusi Dzień Żołnierzy Wojsk Desantowych. Co roku zdarza się, że żołnierze piją sporo alkoholu, a potem kąpią się w miejskich fontannach. W tym roku niektóre miasta zamierzają się obronić przed takimi widokami.
Audio
Dzień WDW na Ukrainie w Ługańsku
Dzień WDW na Ukrainie w ŁugańskuFoto: YouTube

Dzień Desantowca jest obchodzony w taki sposób w Rosji i ten zwyczaj przeszczepiony został na Białorusi w czasach Związku Radzieckiego.

W tym roku w niektórych białoruskich miastach wprowadzono pewne środki bezpieczeństwa. Aby przeciwdziałać ewentualnym ekscesom, w Homlu na wschodzie Białorusi wprowadzono na 2 sierpnia zakaz sprzedaży alkoholu i wyłączono fontanny. Milicja w Mińsku zaapelowała zaś do byłych i obecnych żołnierzy wojsk desantowych, aby w dniu swojego święta "zachowywali się godnie". Ulice stolicy Białorusi patrolują dodatkowe patrole milicji.
Jak przypomina portal Karta 97, wojska powietrzno-desantowe na Białorusi (WDW, Wozduszno-Desantnyje Wojska) noszą obecnie nazwę Sił dla Specjalnych Operacji (SSO). Na Białorusi są obecnie 3 brygady takich wojsk.
Portal Karta 97 zauważa, że desantowcy pilnują, by nikt obcy z nimi nie świętował, wypytując nieznanych, gdzie i kiedy odbywali służbę. Na głowie desantowca obowiązkowo ma być niebieski beret, nieformalną tradycją jest kąpiel w miejskiej fontannie.
Czasami święto przebiega dość gwałtownie: na Białorusi wspominana jest bójka specnazu ze świętującymi desantowcami sprzed trzech lat (wideo).

IAR/Karta 97/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa misiów: KGB przesłuchało 16-latkę

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 16:00
Kataryna Skurat nie została aresztowana przez KGB, jednak specsłużby przesłuchały ją w obecności jej rodziców – piszą białoruskie media.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: był samolot, będą kary

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 16:30
Szef białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka potwierdził, że 4 lipca doszło do przekroczenia przestrzeni powietrznej kraju przez mały samolot. Stwierdził, że osoby, które nie zapobiegły tej akcji, powinny ponieść karę. Decyzja ma zapaść najpóźniej w poniedziałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwięzieni w sprawie pluszaków więźniami sumienia

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 20:00
Amnesty International wezwała do uwolnienia 20-letniego dziennikarza Antona Surapina i agenta nieruchomości Siergieja Baszarymaua.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po desancie misiów Łukaszenka zwalnia generałów

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 22:20
Za niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków w zakresie bezpieczeństwa narodowego Aleksander Łukaszenka zwolnił szefa pograniczników i szefa sił powietrznych. Szef KGB dostał upomnienie.
rozwiń zwiń