X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

MSZ Białorusi wyraża niezadowolenie z sankcji Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 16:00
To ”błędna i nieproduktywna” decyzja - tak białoruski MSZ określił przedłużenie przez Unię Europejską sankcji wobec przedstawicieli białoruskich władz i niektórych firm.
Audio
  • Relacja Włodzimierza Paca z MIńska (IAR): białoruskie MSZ krytykuje unijne sankcje
MSZ Białorusi wyraża niezadowolenie z sankcji Unii Europejskiej
Foto: sxc.hu

Powodem nałożenia sankcji jest łamanie przez Mińsk demokratycznych zas

Andrej Sawinych, szef służby prasowej białoruskiego MSZ, powiedział, że sankcje powinny być zlikwidowane, gdyż ich zachowanie nie rokuje dobrze na przyszłość. - Na ich podstawie nie można budować partnerstwa i współpracy w interesach obywateli Białorusi i państw Unii Europejskiej - oświadczył białoruski dyplomata.

Unia Europejska tłumaczy przedłużenie sankcji tym, że sytuacja na Białorusi nie poprawiła się w kwestii przestrzeganie praw człowieka i międzynarodowych standardów. Białoruskie władze mimo apeli wciąż nie wypuściły na wolność wszystkich więźniów politycznych i żaden z nich nie został zrehabilitowany.

Przedłużenie sankcji o rok oznacza, że 232 urzędników państwowych nadal będzie miało zakaz wjazdu na teren Unii. Sankcje obejmują również 25 białoruskich firm.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lider białoruskiej "Wiasny": nie spodziewam się wyzwolenia więźniów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 23:59
Władze Białorusi nie mają motywacji, by uwolnić więźniów politycznych. Sytuacja na Białorusi jest trudna. Wprowadzono przepisy represyjne wobec społeczeństwa obywatelskiego. Nasza "Wiasna" działa pod ciągłą presją – mówi Polskiemu Radiu obrońca praw człowieka Walancin Stefanowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Poczobut: Łukaszenka i jego służby walczą z czasem

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 22:30
Na Białorusi jest ogromne zapotrzebowanie na alternatywę dla Łukaszenki. Ktoś wcześniej czy później wypełni tę lukę. Aleksander Łukaszenka i jego służby o tym wiedzą i dlatego niszczą mocnych kandydatów, którzy pojawią się na horyzoncie – mówił Andrzej Poczobut podczas wieczoru autorskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE przedłużyła sankcje wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 20:40
Powodem jest łamanie przez Mińsk demokratycznych zasad, praw człowieka, przetrzymywanie w więzieniach opozycjonistów. Sankcje zostały przedłużone o rok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sankcje UE wobec Białorusi: są pewne zmiany. ”13 osób i 5 firm wykreślono”

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 20:42
Rada Unii Europejskiej przedłużyła sankcje wobec Białorusi do 31 października 2014 roku. Do spisu dodano 3 nowe nazwiska, ale 13 osób i 5 firm uwolniono od sankcji – pisze portal niezależnego białoruskiego Radia Swaboda.
rozwiń zwiń