X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Zamiast zakupów kawałeczek kiełbasy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2011 08:00
Na Białorusi uwolniono ceny na produkty spożywcze. Poszybują o 100-150 procent. Białorusinów spotkała przykra niespodzianka.
Audio

Poszedłem do sklepu w Mińsku i wydałem ponad 120 tysięcy rubli. Potem zajrzałem do lodówki i zrozumiałem, że nic nie kupiłem. Za 30-40 tysięcy rubli jeszcze kilka miesięcy temu można było uzupełnić lodówkę, kupując mięso, ser, jakiś deser. Teraz za te pieniądze można kupić tylko chyba mały kawałeczek kiełbasy.

Ministerstwo handlu skasowało ograniczenia na wzrost cen to znaczy, już w ciągu kilku tygodni bułki, chleb, mięso i inne podstawowe produkty mogą podrożeć kilka razy.

Jednak nastroje w społeczeństwie są dość pasywne. Jak zwykle latem następuje letnia apatia, apolityzacja. Ludzie wyjeżdżają na działki, poza miasto. Trudno ich obudzić, zmobilizować na protesty.

Jednak już jesienią los Łukaszenki będzie nie do pozazdroszczenia. Jeśli nie dostanie nowych kredytów od Chin lub od Rosji, to poziom życia obywateli może spaść bardzo mocno. To może spowodować kolejną fazę ulicznych protestów. Czy to będzie milcząca rewolucja, czy krzycząca rewolucja, zobaczymy.

Franak Wiaczorka

Więcej informacji o Białorusi: Raport Białoruś

Blog Franaka Wiaczorki

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ceny w sklepach na Białorusi podniosły się o 100-150 procent

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 12:33
rozwiń zwiń