Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Agnieszka Kamińska 01.06.2011

Aresztowania, masowe egzekucje, gwałty: Kaddafi zdolny do najgorszego

Francuski dziennik "Le Figaro" publikuje dramatyczny bilans rozprawy pułkownika Kaddafiego z jego przeciwnikami politycznymi w Libii.
Aresztowania, masowe egzekucje, gwałty: Kaddafi zdolny do najgorszegofot. Wikipedia

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega, że ze strony libijskiego dyktatora można się spodziewać najgorszego.

Tylko w samym Trypolisie, w ciągu trzech miesięcy, 10 tysięcy osób zginęło w wyniku represji ze strony sił lojalnych wobec pułkownika Kadafiego, który nie cofnie się przed niczym, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienie się w Trypolisie buntu przeciwko jego dyktatorskim rządom.

Aresztowania i masowe egzekucje w biały dzień, na ulicach miasta gwałty, uprowadzenia i masowe groby - to terror, który stosuje dyktator. "Le Figaro" opisując zbrodnie popełnione przez Kaddafiego powołuje się na informacje uzyskane od osób, którym udało się uciec, od organizacji obrony praw człowieka, ze źródeł dyplomatycznych oraz wywiadów państw zachodnich.

Francuski MSZ stwierdza, że pułkownik Kadafi stosuję strategię „spalonej ziemi”, bezlitośnie mordując i niszcząc jakiekolwiek próby sprzeciwu. W stolicy w ciągu ostatnich trzech miesięcy aresztowano 20 tysięcy osób. Policja i siły bezpieczeństwa zatrzymują osoby pochodzące ze wschodniej części kraju. W represjach biorą udział pospolici przestępcy zwolnieni z więzień. Powodem zatrzymania może być oglądanie telewizji Al.-Jezira. Aresztowane osoby używane są jako żywe tarcze w rejonach będących celem nalotów ze strony NATO. Kaddafi wydał rozkaz niszczenia zapasów krwi w szpitalach Trypolisu.

IAR, agkm

Więcej w serwisie specjalnym Raport Arabia