Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jedynka
Luiza Łuniewska 02.05.2011

Czy Pakistan ukrywał bin Ladena?

Trudno uwierzyć, że wywiad Pakistanu nie wiedział o tym, że Osama bin Laden rezyduje w willi w pobliżu bazy wojskowej.

Już wcześniej pojawiały się przypuszczenia, ze Osamę bin Ladena chroni pakistański wywiad wojskowy. Teraz bardzo się one uprawdopodobniły - donosi Krzysztof Renik, korespondent Jedynki w Pakistanie. Przywódca Al Kaidy ukrywał się kilkadziesiąt kilometrów od stolicy kraju, w wilii, tuż obok ośrodka szkoleniowego pakistańskiej armii!

Dla Pakistanu cała sytuacja jest trudna do wyjaśnienia, bo Islamabad kilkakrotnie zapewniał, że nic nie wie, by bin Laden przebywał na jego terytorium i nigdy by na to nie pozwolił. Trudno uwierzyć, by wywiad nie wiedział o tym, że najbardziej poszukiwany terrorysta na świecie spokojnie mieszka na przedmieściu.

Pakistańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie, że co prawda w akcji brali udział tylko Amerykanie, ale pakistański wywiad przekazywał im informacje. I że kraj jest zdecydowany walczyć z terroryzmem. Jednak jest ono dość powściągliwe.

- Władze boją się zradykalizować rzesze muzułmanów, którzy uległość wobec Ameryki mogliby odczytać jako próbę narzucenia im zachodnich wartości - tłumaczy Krzysztof Renik.

(lu)

Aby wysłuchać relacji Krzysztofa Renika, wystarczy wybrać "Osama w Pakistanie" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.