Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Trójka
Agnieszka Szydłowska 20.01.2018

Piękno użyteczne

Biennale Warszawa - CK Zamek- Milczenie syren - Rosław Szajbo - TO-EN

Zaczynamy, polecamy. W tym tygodniu Agnieszka Szydłowska wybiera koncerty / widowiska "Milczenie syren". To efekt współpracy Michała Pepola i Magdaleny Cieleckiej. Po serii warszawskich występów ruszają w trasę po Polsce! Agnieszka Obszańska proponuje wyprawę do Częstochowy i Miejskiej Galerii Sztuki. Celem jest wystawa "Rosław Szajbo. Piękno użyteczne".

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji >>>

Naszym gościem jest Anna Hryniewiecka, dyrektorka CK Zamek w Poznaniu. To oczywiście pokłosie naszego Plebiscytu podsumowującego rok 2017! Wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” wygrała głosami naszych słuchaczy. Dla przypomnienia to pierwszą i jedyna w Polsce wystawą Kahlo i Rivery, wzbogacona o polski wątek w życiu artystów. "Tytułowy kontekst tworzą z jednej strony bardzo bliskie relacje artystów z autorkami o polskim pochodzeniu (Bernice Kolko i Fanny Rabel), z drugiej zaś obecność obrazów Kahlo i Rivery oraz grafik Fanny Rabel na Wystawie Sztuki Meksykańskiej w 1955 roku w Polsce." Wystawa czynna jest jeszcze dziś i jutro. Niestety, wszystkie bilety zostały WYPRZEDANE.

Jan Niebudek przedstawia nowe miejsce na kulturalnej mapie - Biennale Warszawa. Nowa instytucja ma realizować dwuletni program artystyczny, badawczy i aktywistyczny, zakończony międzynarodowym, transdyscyplinarnym wydarzeniem.

Nasze studio odwiedza także TO-EN. TO-EN jest tancerką butoh. W latach 2005-2009 uczyła się w Szwecji u choreografki i artystki butoh SU-EN, dyrektora artystycznego SU-EN Butoh Company (www.suenbutohcompany.net).Działalność TO-EN obejmuje m.in. spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site-specific, improwizacje, warsztaty, wykłady. A teraz ma dla nas zaproszenie specjalne - wystawę fotografii pokazujących tancerkę w obiektywach Pawła Maciaka, Małgorzaty Taraszkiewicz, Martina Gustavssona, Macieja Grochali, Dawida Linkowskiego, Natalii Osuch i Andrzeja Grzelaka. Prace można oglądać w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Gdańsk, Legnicę i Ustkę.

na FB 24/7

***   

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Jan Niebudek
Data emisji: 20.01.2018
Godziny emisji: 13.09, 14.08