Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Tomasz Kamiński 07.02.2011

Egipska plaga drogiej żywności?

Zamieszki w Egipcie mogą spowodować podwyżkę cen na świecie i w Polsce. Powodem jest to, że bardzo duża część handlu zależy od transportu przez Kanał Sueski kontrolowany przez rząd w Kairze.

Kryzys w kraju faraonów już ma duże znaczenie. Problemy dotykają turystykę. Branża ta stanowi istotną część PKB krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, a w Egipcie jest szczególnie ważna. Już ucierpiało też wiele polskich biur podróży, w których wyjazdy do Tunezji i Egiptu stanowiły często główną ofertę.

Będzie kanał z cenami ropy

Egipt kontroluje Kanał Sueski. Jego blokada byłaby bardziej brzemienna w skutkach dla świata niż dla rządu w Kairze. Tego się właśnie obawiano w zeszłym tygodniu.

Wszystko dlatego, że prawie jedna dziesiąta światowego handlu ropą naftową jest związana z transportem przez Kanał Sueski. Blokada mogłaby się fatalnie odbić na cenach ropy, od której zależą koszty prawie wszystkich towarów na świecie.

Dlatego USA, kraju najwięcej zużywającego ropy, uznało Kanał Sueski za jedno z tzw. siedmiu wąskich gardeł, czyli przesmyków morskich, od których zależy duża część gospodarki świata.

Egipska plaga wysokich cen żywności

Wiktor Legowicz rozmawia w "Informatorze ekonomicznym" Trójki z Andrzejem Kublikiem z "Gazety Wyborczej" o wpływie kryzysu egipskiego. Aby odsłuchać dyskusji i dowiedzieć się, jak to wpłynie na ceny żywności na świecie i w Polsce, wystarczy kliknąć na ikonę dźwięku w prawej części artykułu. Audycji można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzienie 9.30.

tk