Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Radosław Różycki 14.07.2010

Komedia o bin Ladenie zakazana w Pakistanie

Cenzura w Pakistanie zakazała rozpowszechniania w tym kraju indyjskiej komedii, której głównym bohaterem jest Osama bin Laden.
Osama bin LadenOsama bin Ladenfot. east news

Według cenzorów, prześmiewczy film o najbardziej poszukiwanym terroryście świata mógłby sprowokować talibów do przeprowadzenia w odwecie zamachów.


Indyjski film "Without You, bin Laden" powstał w wytwórniach Bollywoodu. Opowiada historię młodego dziennikarza, który spotyka na swej drodze sobowtóra bin Ladena. Wykorzystuje go w swej dziennikarskiej pracy, by uzyskać upragnioną wizę do Stanów Zjednoczonych.


Historia opowiedziana została z przymrużeniem oka i z ironią. W roli dziennikarza wystąpił pakistański aktor Ali Zafar. Mimo udziału w produkcji popularnego w Pakistanie artysty, cenzorzy tego kraju nie zezwolili na rozpowszechnianie filmu, ponieważ uznali, iż może wzbudzić niepokoje społeczne.


Dla konserwatywnej części pakistańskiego społeczeństwa, związanej z radykalnymi ruchami islamskimi, postać bin Ladena nie nadaje się bowiem na bohatera prześmiewczego filmu.


Twórcy indyjskiego Bollywoodu kilkakrotnie sięgali po tematy związane z terroryzmem islamskim, ale po raz pierwszy zdecydowali się stworzyć film komediowy dotykający tej problematyki.

rr