Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Artur Jaryczewski 23.03.2011

"Sytuacja w Libii rozstrzygnie się w ciągu kilku tygodni"

Zdaniem Grzegorza Dziemidowicza spodziewane przejęcie operacji wojskowej przez NATO i wzmożone działania sojuszu powinny przeważyć szalę zwycięstwa na stronę powstańców.

Jak wyjaśnia orientalista powstańcy muszą jednak rozejrzeć się za sojusznikami w innych częściach kraju, a przede wszystkim w stolicy. - Jest to niezbędne nie tylko, by przejść do ofensywy, ale również, aby mieć sojuszników w rozmowach na temat przyszłego rządu - uważa.

Zdaniem Grzegorza Dziemidowicza, po rozpoczynającym się jutro unijnym szczycie dowództwo w libijskiej operacji przejmie na pewno NATO.

- To nie będzie tylko czysta formalność - zaznacza ekspert. - Przejęcie operacji przez sojusz będzie ważne nie tylko w sensie militarnym, ale również politycznym, bo o sytuacji w Libii będą decydowały rozstrzygnięcia i rokowania polityczne.

Dziemidowicz podkreśla, że raczej mało prawdopodobny jest scenariusz, że Libia podzieli się na dwie części: powstańczą i prorządową.

- Powstańcy będą szukali szerszego konsensusu społecznego i próbowali dojść do porozumienia ze strukturami władzy po odejściu Kaddafiego - stwierdza.

Orientalista uważa, że bardzo prawdopodobne jest, że Kaddafi spróbuje uciec. Celem ucieczki dyktatora, zdaniem eksperta, mogą być inne reżimy afrykańskie, które Kaddafi wspomagał.

IAR, aj