Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Artur Jaryczewski 02.04.2011

"Powstańcy nie mają sił i środków, by wygrać wojnę z Kaddafim"

Andrzej Talaga z "Dziennika Gazety Prawnej", który był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia podkreślił, że rebelianci są za słabi, aby przejąć władzę w Libii.

Od ponad miesiąca w Libii trwają ciężkie walki między oddziałami wiernymi Muammarowi Kaddafiemu, a powstańcami. Armia dyktatora została osłabiona nalotami sił koalicji międzynarodowej, ale rebelianci nie są zdolni, by ruszyć na Trypolis. Jak na razie udało im się jedynie odbić z rąk prorządowych oddziałów miasto Adżdabija.

- Libijscy powstańcy są bardzo słabi, nie mają spójnego dowództwa, dobrej logistyki i nowoczesnej broni – zaznaczył Talaga.

Według eksperta kłopotem jest także brak koordynacji uderzeń NATO-wskich z powietrza z rebeliantami, tak jak było w Afganistanie w 2001 roku.

- Gdyby NATO zdecydowało się na jawne pomaganie rebeliantom i koordynowanie ataków, skutek byłby znacznie lepszy. Jednak Sojusz nie może tego zrobić, bo nie pozwala na to rezolucja ONZ - powiedział Andrzej Talaga.

Tymczasem libijski rząd odrzucił warunki zawieszenia broni zaproponowane przez liderów opozycji. Zapowiedział, że nie ma mowy o wycofaniu się oddziałów Muammara Kaddafiego z miast zajętych w czasie walk. Jak powiedział rzecznik rządu Mussa Ibrahim władze nie traktują poważnie żądań rebeliantów.

IAR, aj