Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR / PAP
Artur Jaryczewski 02.05.2011

Osama bin Laden został pochowany w morzu. Władze USA nie ujawniają miejsca

Ciało Osamy bin Ladena zabitego w Pakistanie przez siły USA, zostało wrzucone do morza - poinformowały amerykańskie media powołując się na nieoficjalne informacje władz USA.

- Trudno byłoby znaleźć kraj, który wyraziłby wolę przyjęcia szczątków lidera Al-Kaidy, dlatego zdecydowano się na pochówek w morzu - powiedział przedstawiciel amerykańskiej administracji. Jednocześnie odmówił podania, gdzie to nastąpiło.

Strona amerykańska zapewniała wcześniej, że ciało najbardziej poszukiwanego terrorysty świata zostanie pochowane zgodnie z islamską praktyką i tradycją, czyli w ciągu 24 godzin od śmierci.

Media spekulują, że pochowanie bin Ladena w morzu, ma na celu uniemożliwienie uczynienia z jego grobu miejsca pielgrzymek dla jego zwolenników.

Osama bin Laden ukrywał się w willi nieopodal centrum szkoleniowego pakistańskiej armii w miejscowości Abbotabad, położonej dwie godziny jazdy samochodem od stolicy Pakistanu, Islamabadu. Operację przeprowadziła CIA z udziałem śmigłowców i wojsk lądowych.

Rozkaz rozpoczęcia wydał prezydent USA jeszcze w piątek. W niedziele rano cztery helikoptery elitarnych jednostek udały się w rejon rezydencji w Abbottabad. Wywiązała się strzelanina, podczas której bin Laden został trafiony w głowę. Oprócz niego zginęło trzech innych mężczyzn, w tym syn przywódcy Al-Kaidy.

aj