Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Michał Chodurski 02.05.2011

"Bin Laden nie żyje ale zagrożenie terroryzmem wciąż trwa"

Generał Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego uważa, że zabicie Osamy bin Ladena niewiele zmieni jeśli chodzi o zagrożenie terrorystyczne.
Stanisław KoziejStanisław KoziejWojciech Kusiński/PR

Przywódca al-Kaidy został zabity przez amerykańskie oddziały specjalne w Pakistanie. Poinformował o tym w specjalnym przemówieniu prezydent USA Barack Obama. Po 10 latach poszukiwań, bin Laden zginął w wyniku operacji niewielkiego oddziału amerykańskich sił specjalnych na terytorium Pakistanu.

Stanisław Koziej podkreślał w rozmowie z dziennikarzami, że śmierć Osamy bin Ladena ma przede wszystkim wymiar symboliczny.

"Wreszcie największy terrorysta świata został dopadnięty. Al-Kaida nie jest jednak już tą, która była 10 lat temu, została zdezorganizowana. Po drugie al-Kaidy powstała cała sieć różnych organizacji terrorystycznych" - wylicza Stanisław Koziej.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego dlatego spodziewa się, że po śmierci lidera al-Kaidy bardziej aktywni będą inni terroryści.

"Następcy lidera al-Kaidy, czyli ci którzy chcą być bin Ladenem bis będą nasilać operacje terrorystyczne" - zauważa szef BBN. Stanisław Koziej dodaje, że śmierć Osamy będzie także kolejnym argumentem, by jak najszybciej zakończyć misję wojsk zachodnich w Afganistanie. "To, po co - w interwencji odwetowej - szli Amerykanie do Afganistanu zostało osiągnięte" - twierdzi generał Koziej.

Szef BBN zastrzega jednak, że śmierć przywódcy al-Kaidy niewiele zmieni w tym kraju, bo w Afganistanie to nie al-Kaida jest przeciwnikiem. Stanisław Koziej tłumaczy, że zagrożeniem dla naszych żołnierzy jest ruch oporu, który funkcjonuje w Afganistanie.

iar/mch