Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR / PAP
Dominik Panek 02.05.2011

Talibowie będą się mścić za śmierć Osamy. "Naszym celem będzie Ameryka"

Pakistańscy talibowie zagrozili atakami na pakistańskich przywódców, wojsko oraz na USA, jeśli potwierdzą się wiadomości o zabiciu przez amerykańskie siły Osamy bin Ladena.

- Jeśli zostanie potwierdzona jego śmierć, zemścimy się za nią i rozpoczniemy ataki na amerykański i pakistański rząd, a także na ich siły bezpieczeństwa, gdyż ci ludzie są faktycznie wrogami islamu - cytuje agencja France Presse rzecznika Tehrik-e-Taliban (TTP - Talibańskiego Ruchu Pakistanu). Organizacja ta działa w przygranicznym rejonie zachodniego Pakistanu i odpowiada za wiele zamachów.

- Nawet jeśli Osama bin Laden stał się męczennikiem, będzie to naszym wielkie zwycięstwo, gdyż umrzeć jako męczennik to cel każdego z nas - cytuje tego samego rzecznika, Ahsanullaha Ehsana, agencja Reutera. - Tysiące naszych ludzi nie żyje i są męczennikami, a bin Laden będzie wśród nich - zaznaczył.

Talibowie grożą, że pierwszym ich celem będzie prezydent Asif Ali Zardari i pakistańska armia. - Drugim naszym celem będzie Ameryka - oświadczyli.

Uznaje się, że TTP w 2007 roku przyłączył się do al-Kaidy uznając zwierzchnictwo Osamy bin ladena. Organizacja ta odpowiada za setki zamachów, w większości samobójczych, przeprowadzanych w Pakistanie, w których w ostatnich trzech latach zginęło około 4200 osób.

/

dp