Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
polskieradio.pl
Agnieszka Kamińska 04.05.2011

Co CIA pisało o Osamie? Teczka szefa Al-Kaidy w sieci

Wśród dokumentów są biografia Osamy bin Ladena autorstwa CIA, ostrzeżenie o ataku Al-Kaidy "tylko dla prezydenta USA", jedyna znana rozmowa liderów talibów Mułły Omara z rządem amerykańskim.
Co CIA pisało o Osamie? Teczka szefa Al-Kaidy w sieci

Odtajnione po śmierci Osamy bin Ladena akta publikują na stronie internetowej Narodowe Archiwa Bezpieczeństwa Uniwersytetu George’a Washingtona.

Biografia bin Ladena, spisana dla CIA w 1996 roku, wskazuje że już wtedy był uznawany za groźną osobistość. To „jeden z najważniejszych sponsorów islamskiego terroryzmu na świecie” – napisano. W zbiorze dokumentów jest również ostrzeżenie o ataku planowanym przez bin Ladena z sierpnia 2001 roku (miesiąc przed zamachem na World Trade Center), jest dokument o aktywności liderów talibskich w mastach Pakistanu. W zbiorze zawarto wykaz postulatów Stanów Zjednoczonych względem Pakistanu po 11 września, a także jedyną znaną rozmowę pomiędzy przywódcą talibów Mułłą Omarem, a rządem Stanów Zjednoczonych.

Biografia CIA wskazuje, że w 1989 roku bin Laden stworzył siatkę centrów rekrutacji dla Al-Kaidy i „zwerbował tysiące Arabów”. Dokument oskarża też Osamę o utrzymywanie trzech „obozów treningowych w Sudanie”, Afganistanie, finansowanie zamachu w Somalii w 1992 roku, czy w World Trade Center w 1993 roku. W 1998 roku zorganizował atak na ambasady amerykańskie w Kenii i Tanzanii. Z kolei depesza z 1997 roku pisze o kryjówce bin Ladena w jaskiniach Tora Bora – w 2001 roku amerykańscy żołnierze usiłowali znaleźć tam bin Ladena, ale bezskutecznie.

Wśród dokumentów jest też 400-stronicowy profil bin Ladena – sporządzony w 1999 roku przez Sandia National Laboratories.

agkm