Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Katarzyna Karaś 05.05.2011

Płk. Kulczyński: USA musiały działać razem z Pakistanem przeciwko Osamie

Pułkownik Stanisław Kulczyński, ekspert do spraw terroryzmu, powiedział w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce, że opinia publiczna długo nie pozna kulis zabicia Osamy bin Ladena.
Płk Stanisław Kulczyński w studiu JedynkiPłk Stanisław Kulczyński w studiu Jedynki fot. W.Kusiński/PR

Pułkownik Kulczyński uważa, że Stany Zjednoczone musiały poinformować o całej akcji władze w Pakistanie. W jego ocenie niemożliwością było przeprowadzenie podobnej akcji bez udziału i wsparcia służb państwa, na którego terenie odbywała się misja.

Ekspert przypomniał, że władze Pakistanu nie protestowały po tej akcji, co może dodatkowo świadczyć o ich uczestnictwie. Kulczyński powiedział również, że skala zaangażowania Islamabadu może przez długi czas pozostać tajemnicą.

Brano pod uwagę możliwość aresztowania

Pułkownik uważa, że użycie komandosów do akcji wymierzonej przeciwko przywódcy Al-Kaidy może sugerować, że Stany Zjednoczone brały pod uwagę możliwość jego aresztowania.

Zdaniem pułkownika Kulczyńskiego, gdyby Waszyngton zdecydował się na zabicie Osamy bin Ladena, wtedy wykorzystałby nowoczesną technologię i przeprowadził nalot bombowy na jego mieszkanie, lub wykorzystał rakiety typu Tomahawk.

Liczę, że Polska jest przygotowana na atak

Gość "Sygnałów dnia" nie wykluczył, że Al-Kaida będzie chciała dokonać zemsty za zabicie jej lidera.

Pułkownik Kulczyński liczy, że także polskie władze są przygotowane na ewentualność akcji terrorystycznych, zwłaszcza w przededniu tak ważnej imprezy jaką jest Euro 2012.

Czytaj więcej w specjalnym serwisie: Raport Arabia>>>

IAR,kk