Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR / PAP
Katarzyna Karaś 23.05.2011

UE nałożyła sankcje na Syrię. "Ludzie powinni mieć prawo demonstrować"

Wspólnota po raz pierwszy ukarała syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada, na czarnej liście znaleźli się także inni przedstawiciele syryjskich władz.

Brytyjski sekretarz do spraw zagranicznych William Hague podkreślił, że represje reżimu wobec Syryjczyków się nasilają. Jak dodał, syryjskie społeczeństwo musi mieć prawo do pokojowych demostracji oraz do demokratycznych przemian.

- Ważne jest, by doszło do zwolnienia więźniów politycznych oraz obrania w Syrii drogi reform, a nie represji - powiedział.

William Hague wyjaśnił, że sankcje nałożone na Syrię mają doprowadzić do zaprzestania przemocy oraz do wdrożenia koniecznych zmian.

Zaostrzenie sankcji wobec Iranu

Unia Europejska zaostrzyła sankcje wobec Iranu. Na czarną listą dodano ponad 100 irańskich firm, zamrożono także ich konta. Ma to zahamować program nuklearny Teheranu.

Biały Dom z zadowoleniem przyjął wprowadzenie przez UE dalszych sankcji wobec Iranu i po raz kolejny ostrzegł reżim irański przed odmową wypełnienia zobowiązań.
"W sytuacji, gdy Iran odmawia wypełnienia swych międzynarodowych zobowiązań, wspólnota międzynarodowa reaguje, wprowadzając sankcje" - napisał w oświadczeniu rzecznik Białego Domu Jay Carney.

Ministrowie spraw zagranicznych Unii spotkali się, by rozmawiać o sytuacji w północnej Afryce oraz dyskutować o przyszłości procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej w serwisie specjalnym: Raport Arabia>>>

IAR,PAP,kk