Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Michał Chodurski 31.07.2011

Masakra w Syrii. Wojsko strzela do tłumu

W ataku syryjskich sił rządowych na miasto Hama zginęło co namniej 95 osób - informują obrońcy praw człowieka.

Według ich doniesień, oddziały szturmujące miasto, strzelają do cywilów. Obrońcy praw człowieka mówią też, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, gdyż w szpitalach brakuje leków i środków opatrunkowych.

Miasto, w którym trwają antyrezimowe demonstracje, z czterech stron szturmują czołgi. Ostrzeliwują z ciężkiej broni maszynowej barykady, wzniesione przez manifestantów. Z dachów budynków strzelają snajperzy.

Mieszkańcy relacjonują, że w mieście odcięto elektryczność i wodę. Według obrońców praw człowieka, siły rządowe prowadzą ofensywę także w innych regionach Syrii, między innymi w okolicach Damaszku. Z ich relacji wynika, że w sumie w walkach na terenie całego kraju zginęło ponad 120 powstańców.

Tymczasem państwowa agencja informacyjna SANA donosi o dwóch żołnierzach oddziałów rządowych, zabitych w Hamie przez "uzbrojone grupy". Według agencji, bojownicy podpalają posterunki policji w mieście, niszczą własność publiczna i prywatną.

Siły prezydenta Syrii Baszara al-Assada próbują stłumić powstanie przeciwko jego rządom, które wybuchło w marcu w kilku miastach na fali podobnych zrywów w Egipcie i Tunezji.

Assad sprawuje autorytarną władzę w kraju od 11 lat. Wcześniej przez blisko 30 lat Syrią rządził jego ojciec Hafez al-Assad. W 1982 roku w Hamie wybuchło przeciwko niemu powstanie, kierowane przez islamistów. Hafez al-Assad krwawo stłumił rewoltę, w walkach z siłami rządowymi zginęło wtedy około 30 tysięcy osób.

IAR/mch