Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Sylwia Mróz 01.08.2011

UE nakłada sankcje na Syrię w "milczeniu"

Unia Europejska zdecydowała o rozszerzeniu sankcji wobec Syrii w związku z krwawym tłumieniem antyrządowych demonstracji w ostatnich dniach.

Decyzja zapadła w tak zwanej procedurze "milczenia" - żaden z krajów członkowskich nie zgłosił sprzeciwu.

W niedzielę syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły ponad 140 osób, dramatyczne informacje o zabitych napływały też w ostatnich kilkunastu dniach. W odpowiedzi na krwawe wydarzenia Unia Europejska zdecydowała w poniedziałek o wpisaniu na listę osób niepożądanych na jej terenie kolejnych pięć nazwisk. To działacze syryjskiego reżimu odpowiedzialni za strzelanie do demonstrantów i brutalne ataki na ludność cywilną. Wcześniej Wspólnota zabroniła wjazdu na swój teren syryjskiemu prezydentowi, jego rodzinie i najbliższym współpracownikom reżimu w Damaszku. Zamrożone zostały też ich aktywa finansowe w Europie.

Oburzenie w związku z krwawymi wydarzeniami wyraziła szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton i zażądała postawienia przed sądem osób, które otworzyły ogień do ludności cywilnej. Ofensywę syryjskiej armii potępił też przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. - Użycie ciężkiej broni i strzelanie do niewinnych cywilów nie może być usprawiedliwione w żadnych okolicznościach - podkreślił szef Europarlamentu.

/


IAR, sm