Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Tomasz Owsiński 13.08.2011

ONZ uzna Palestynę i da jej pełne członkostwo?

Władze palestyńskie zamierzają 20 września zgłosić wniosek o wpisanie w poczet członków Organizacji Narodów Zjednoczonych. Poinformował o tym szef palestyńskiej dyplomacji Riyad Al-Maliki.
Flaga ONZFlaga ONZwikipedia cc

Maliki uważa, że ONZ ponosi "moralną, prawną, polityczną i historyczną odpowiedzialność", by uznać Palestynę jako państwo i przyznać jej pełne członkostwo.

Jak dodał, oczekuje, iż po ponad sześćdziesięciu latach Narody Zjednoczone "zakończą izraelską okupację i ustanowią państwo palestyńskie".

Minister spraw zagranicznych poinformował, że otrzymał od wielu krajów głosy poparcia w sprawie uznania niepodległości Palestyny. Palestyna będzie potrzebowała głosów dwóch trzecich członków, czyli około 130 państw. Wcześniej musi uzyskać rekomendację Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Wniosek o przyjęcie do ONZ ma złożyć na ręce sekretarza generalnego organizacji Ban Ki-Moona osobiście prezydent Mahmud Abbas. Już we wtorek uda się do Libanu, który będzie kierował pracami ONZ, aby omówić możliwość otrzymania poparcia ze strony Bejrutu.

Zobacz dzień na zdjęciach>>>

IAR, to