Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Szymon Gebert 18.08.2011

ONZ: to, co dzieje się w Syrii, to zbrodnie przeciw ludzkości

Stany Zjednoczone i Unia Europejska potępiły przemoc syryjskich władz wobec opozycji. ONZ uznało wydarzenia w kraju za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Navi Pillay powiedziała, że misja ONZ, badająca sytuację w Syrii, stwierdziła, iż armia i siły bezpieczeństwa systematycznie dopuszczają się tam przemocy wobec ludności cywilnej. Jest to pogwałceniem praw człowieka. Pillay wezwała Radę Bezpieczeństwa ONZ, aby przedstawiła tę sprawę Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu. Navi Pillay ma dziś poinformować Radę Bezpieczeństwa o ustaleniach misji.

Przedstawiciele ONZ, którzy nie zostali wpuszczeni do Syrii, oparli swoje ustalenia na informacjach od mieszkańców kraju, w tym od lekarzy, którzy leczyli rannych w czasie starć. Szacuje się, że w Syrii zginęło ponad 2200 osób.

Zobacz galerię "Dzień na zdjęciach" z najważniejszymi zdjęciami

sg