Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Artur Jaryczewski 23.08.2011

ONZ zajmie się Syrią. Koniec Assada bliski?

Rada Praw Człowieka ONZ wszczęła postępowanie w sprawie używania przemocy przez siły wierne Baszarowi al-Assadowi wobec pokojowych demonstrantów.
Portret Baszara al-AssadaPortret Baszara al-AssadaWikimedia Commons

W Damaszku i wielu innych miastach Syrii od połowy marca trwają antyrządowe protesty. W starciach sił bezpieczeństwa z przeciwnikami reżimu Assada zginęło około dwóch tysięcy dwustu osób - szacuje ONZ.

Rada Praw Człowieka ONZ przyjęła w Genewie rezolucję, w której wzywa do pilnego powołania niezależnej międzynarodowej komisji śledczej. Ma ona przeprowadzić śledztwo w sprawie łamania praw człowieka w Syrii od lipca 2011 roku.

Za przyjęciem rezolucji głosowało 33 członków ONZ, dziewięciu wstrzymało się od głosu, a czterech było przeciwko wszczynaniu postępowania - wśród nich Rosja, Chiny i Kuba.

Prezydent Syrii Baszar al-Assad dwa dni temu odrzucił możliwość ustąpienia ze stanowiska. Odejścia autorytarnego przywódcy i liberalizacji reżimu domagają się protestujący. Assad w wywiadzie dla syryjskiej telewizji państwowej zasugerował przeprowadzenie wyborów parlamentarnych w lutym przyszłego roku.

Wybory miałyby być poprzedzone reformami politycznymi, dzięki którym o miejsca w parlamencie mogłoby się ubiegać wiele partii.

Zobacz galerię Dzień na zdjęciach >>>

aj