Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Szymon Gebert 26.08.2011

Syria: jeśli zaatakuje nas NATO, w Izraelu zginą cywile

Reżim w Damaszku daje do zrozumienia, że w odpowiedzi na ewentualną interwencję zbrojną NATO w Syrii zaatakowałby rakietami skupiska ludności cywilnej w Izraelu.
Wyrzutnia rakiet Scud, których najnowszą wersję D posiada SyriaWyrzutnia rakiet Scud, których najnowszą wersję D posiada SyriaWikimedia/ Wo st 01

Ostrzeżenie przekazane zostało anonimowo za pośrednictwem jednego z portali utożsamianych z władzami syryjskimi.

Według tego źródła ewentualnym atakiem rakietowym na Izrael Syryjczycy zagrozili podczas ostatniej wizyty w Damaszku szefa dyplomacji tureckiej - Ahmeta Davutoglu. Portal cytuje też podobną wypowiedź anonimowego oficera irańskiego.

Ocenia się, że gdyby faktycznie miało dojść do interwencji NATO - armia turecka weszłaby do Syrii, tworząc strefę buforową wzdłuż granicy między obu państwami. Tego rodzaju posunięcie mogłoby stanowić ostateczny cios dla zachwianego i tak reżimu w Damaszku. Nic dziwnego, że Baszar al-Assad ostrzegł niedawno, iż jego siły dysponują jeszcze „wieloma niespodziankami”.

Zobacz galerię Dzień na zdjęciach >>>

W Izraelu wypowiedź ta odebrana została jako wyraźna aluzja do rakiet balistycznych typu ziemia-ziemia, mogacych ugodzić w Tel Awiw.

sg