Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
polskieradio.pl
Agnieszka Kamińska 28.08.2011

Kaddafi chce rozmów o “przekazaniu władzy”?

Rzecznik Muammara Kaddafiego powiedział, że były dyktator jest gotowy do rozmów o transferze władzy, a ma je prowadzić jego syna Saadi – informuje BBC.

Powstańcy libijscy kontrolują obecnie większość kraju, łącznie z Trypolisem. Wielu jest przekonanych, że były dyktator Libii ukrywa się wciąż w stolicy kraju.

Przewodniczący Narodowej Rady Libijskiej (NRL) Mustafa Dżalil mówił w sobotę, że nie ma pewnych informacji o miejscu pobytu Kaddafiego. Wcześniej wyznaczono nagrodę w wysokości 1,3 mln dolarów i amnestię dla każdego, kto schwyta lub zabije dyktatora.

Pomoc dla Trypolisu

W drodze do miasta są transporty z pomocą humanitarną, a powstańczy rząd obiecał, że wkrótce do miasta powróci woda, prąd i paliwo. Rzecznik Przejściowej Rady Narodowej Mahmud Shammam ostrzega jednak, że przywracanie normalności to długi proces. - Nie oczekujcie od nas cudów. Mamy kontrolę nad miastem, oswobodzonym przed raptem czterema dniami, ale w rękach ludzi Kadafiego, a także wśród innych grup, jest wciąż wiele broni - dodał.

Kolejne ofiary egzekucji

Tymczasem na przedmieściach Trypolisu dokonano kolejnego makabrycznego odkrycia. W jednym z magazynów znaleziono 50 ciał, prawdopodobnie ofiar egzekucji dokonanej przez żołnierzy Kaddafiego. Wcześniej w szpitalu w dzielnicy Abu Salim znaleziono ponad 200 ciał, rannych w walkach, którzy zmarli bo nie miał się nimi kto zająć. W libijskiej stolicy trwają już też pierwsze pogrzeby ofiar walk o Trypolis.

agkm, BBC World Service, PAP, IAR

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach