Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PAP
Martin Ruszkiewicz 31.08.2011

Włochy: 500 mln euro wsparcia dla Libii

Włoski rząd odblokował 500 milionów euro dla powstańczych tymczasowych władz Libii. W Trypolisie, stolicy Libii, Włochy otworzą także swą ambasadę.

- W związku z zarządzeniem ministra spraw zagranicznych Franco Frattiniego ambasada Włoch w Trypolisie będzie ponownie operacyjna - głosi komunikat.

W związku z wybuchem powstania przeciwko Muammarowi Kaddafiemu Rzym zdecydował o zamknięciu placówki 18 marca. Krótko potem Włochy przyłączyły się do operacji NATO w Libii.

W komunikacie napisano, że wznowienie pracy ambasady będzie możliwe dzięki temu, że w najbliższych godzinach do Trypolisu dotrze "personel złożony z dyplomatów, urzędników administracji i ekspertów".

Szef włoskiej dyplomacji zaproponuje ponadto w czwartek na posiedzeniu rządu nominację nowego ambasadora Włoch w Libii.

Francja jako pierwszy kraj ogłosiła w poniedziałek otwarcie swojej ambasady w Trypolisie. Tego samego dnia Wielka Brytania poinformowała, że również przygotowuje się do przywrócenia działalności swojej placówki, ale nie sprecyzowano na razie terminu.

Zastrzyk gotówki dla władz Libii

W środę Frattini ogłosił, że włoski rząd odblokował 500 milionów euro dla powstańczych tymczasowych władz Libii.

- Premier Berlusconi mówił o 350 milionach euro, ale ostatecznie podjęto decyzję o odmrożeniu 500 milionów euro, w celu większego wsparcia naszych libijskich przyjaciół - powiedział cytowany przez agencję ANSA Frattini w Pannonhalmie, w północno-zachodnich Węgrzech.

25 sierpnia Włochy ogłosiły zamiar odblokowania 350 milionów euro na rzecz Narodowej Rady Libijskiej. Frattini tłumaczył wówczas, że pieniądze zostaną przekazane powstańczym władzom w następnym tygodniu, na poczet libijskich aktywów zamrożonych we włoskich bankach.

Przed wybuchem powstania przeciwko libijskiemu dyktatorowi Włochy były najważniejszym partnerem handlowym Libii. Działało tam ponad 180 włoskich przedsiębiorstw.

mr